Niedzielski: w czwartek przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje

PAPKraj Środa, 09 czerwca 202127 2108
W czwartek razem z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny – stwierdził.

W wywiadzie dla TVP Info szef resortu zdrowia skomentował aktualne dane epidemiczne. MZ podało w środę, że badania potwierdziły 428 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a także, że zmarło 108 osób z COVID-19. Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono 2 876 289 przypadków. Zmarło 74 363 osób z COVID-19.

 

"Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne" – wskazał na antenie TVP Info Niedzielski.

 

Minister przypominał, że w czasie apogeum trzeciej fali pandemii, przykładowo w woj. śląskim było średnio 100 przypadków na 100 tys.

 

"Widać, że zmiana skali jest ogromna. Ale to też pokazuje, że nasz proces luzowania obostrzeń jest rozsądny. Krok po kroku obserwowanie efektów i podejmowanie dalszych decyzji musi być robione w spokojnej atmosferze" – powiedział.

 

"Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje" – poinformował. (PAP)


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

niecierpliwy ~niecierpliwy (Gość)09.06.2021 19:35

Czekam na fotografię tego kogoś za kratami więzienia.
Mam nadzieję , że będzie on w towarzystwie wszystkich sprzyjających mu lekarzy, opłaconych redaktorów i troli internetowych.

110


Kazik ~Kazik (Gość)09.06.2021 20:46

Czyli Brytyjskiej produkcji szpryca nie działa.

50


ametys. ~ametys. (Gość)09.06.2021 14:55

Otwierać przychodnie dla zwykłych ludzi, którym jest pobierana składka zdrowotna a oferowana pogaduszka z doktorem . Koniec z tym. Obywatele otwierajcie sami przychodnie a leniwych doktorów gońcie na cztery albo więcej wiatrów. Dość poniewierania Polaków.

130


Wszyscy WON! ~Wszyscy WON! (Gość)09.06.2021 18:03

Najlepszym rozwiązaniem byłoby odstawienie psychopatów od władzy! Ta cała plandemia nigdy by się nie udała gdyby nie głupota ludzi i wiara we wszystko co powiedzą w telewizji a za ogromną liczbę zgonów nie należy obwiniać jakiegoś tam wirusa tylko psycholi na wysokich stołkach za uwalenie służby zdrowia !

121


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)09.06.2021 13:53

Stęskniłem się za tym panem, bo już miałem podejrzenie że wymienili go na nowszy model.

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat