Niedzielski: jeśli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach obostrzeń, regionalizacja jest wręcz pewna

PAP Czwartek, 15 kwietnia 20217 1931
Na tę chwilę przedłużyliśmy obostrzenia z dwoma wyjątkami, ale jeśli będziemy myśleli o ich luzowaniu, to regionalizacja jest wręcz pewna, bo sytuacja epidemiczna różni się w poszczególnych województwach - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
fot. PAP

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że rząd podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji do 25 kwietnia. Dodał, że wyjątki od tej zasady dotyczyć będą przedszkoli, żłobków i sportu na świeżym powietrzu.

 

Szef resortu zdrowia pytany był podczas środowej konferencji prasowej m.in. o to, czy możliwe jest, że za tydzień regionalnie część obostrzeń może zostać zdjęta.

 

"Jeśli chodzi o kwestię regionalizacji obostrzeń, to na tę chwilę obostrzenia przede wszystkim przedłużyliśmy z jednym małym wyjątkiem, w zasadzie dwoma wyjątkami - jednym dotyczącym przedszkoli i żłobków, a drugim sportu na otwartym powietrzu" - powiedział Niedzielski.

 

"Jeżeli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach, to tu rzeczywiście regionalizacja, można powiedzieć, jest wręcz pewna" - zaznaczył.

 

Podkreślił, że zupełnie inaczej sytuacja epidemiczna wygląda w województwach na ścianie wschodniej i północnej, a zupełnie inaczej - w południowo-zachodniej Polsce.

 

"Te regiony w tej chwili najbardziej dotknięte to: Śląsk, Małopolska, Dolny Śląsk, również województwo wielkopolskie, czyli, jak powiedziałem, ten zachodnio-południowy pas kraju" - tłumaczył minister zdrowia. Jak dodał, "na drugim biegunie" jest sytuacja w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim czy lubelskim.

 

"Przyjęliśmy sobie takie kryterium, ono na razie ma charakter roboczy, że jeżeli ta liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach, które oczywiście w pierwszej kolejności będą związane z edukacją" - powiedział.

 

Niedzielski pytany był też czy podczas czy weekendu majowego planowane są dodatkowe kontrole sprawdzające stan przestrzegania obostrzeń, potwierdził. "Absolutnie tak. Jeżeli chodzi o kwestie kontroli, na pewno majówka będzie tym okresem wytężonych kontroli prowadzonych zarówno przez policję, jak i inspektorów sanitarnych".(PAP)

 

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

axel ~axel (Gość)15.04.2021 09:16

Najszybciej całkowite wyluzowanie nastąpi w Rzeszowie na początku maja 2021 roku. Znany, pisowski wybitny epidemiolog, który już kilka razy odwoływał pandemię ogłosi tradycyjnie, że wirus jest w odwrocie i trzeba tłumnie wziąć udział w wyborach i oddać głos na kandydatkę pis.

142


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)15.04.2021 18:19

Cytuję:
Jeżeli chodzi o kwestie kontroli, na pewno majówka będzie tym okresem wytężonych kontroli prowadzonych zarówno przez policję, jak i inspektorów sanitarnych


Policja zmieniła się w gestapo i bezrefleksyjnie służy okupantom tego nieszczęśliwego kraju.
Policja nie dostrzega, że na fałszywych testach zbudowano fałszywą pandemię.
Policja nie dostrzega skorumpowania środowiska lekarskiego, które za dopisanie covida dostaje kasę ekstra, podobnie jak za robienie testów i segregację pacjentów - obecnie służba zdrowia to jedno wielkie fałszerstwo dokumentacji medycznej.
Policja jakoś też nie dostrzega systematycznie realizowanego ludobójstwa narodu polskiego. Odmawianie ludziom potrzebującym leczenia, nieleczenie pacjentów "z covidem" (choć ci mają pierwszeństwo w przyjęciu do szpitali - kasa ekstra dla szpitali!) i dobijanie ich respiratorem jest planowym ludobójstwem.
Policja nie dostrzega przekrętu szczepionkowego.
Policja nie dostrzega przestępczej działalności bandy Morawieckiego, która wdraża NWO na polecenie globalnych samozwańczych "elit".
Policja wysyłana do rozpędzania demonstracji maskuje się aż pod same oczy - nie z obawy przed covidem jednak, tylko przed rozpoznaniem, bo dobrze wiedzą, że działają BEZPRAWNIE.
Policja sprzedała się bandytom w zamian za kilka stów podwyżki (wywalczonej symulowaną epidemią "psiej grypy" - pamiętamy!), i za kilka stów premii za gnębienie przedsiębiorców i zwykłych ludzi chcących normalnie oddychać.
Policja sama się sprowadziła do poziomu gestapowskich szmat, podobnie jak większość społeczeństwa pozwoliła się sprowadzić do poziomu bydła. Ta chora rzeczywistość sama się nie stworzyła. Bez aktywnej współpracy lekarzy, sanepidu, policji, a nawet nauczycieli którzy zaakceptowali wdrożenie tych zmian, ta "pandemia" nie miałaby racji bytu!
Jak widać do wprowadzenia takich zmian, jakie jeszcze dwa lata temu byłyby uznane za science-fiction, wystarczyła telewizja (ze sprzedajnymi "dziennikarzami") i serwowane dzień w dzień kłamstwa i nachalna propaganda. Ten Matrix jest realny, to wszystko się dzieje naprawdę.
Gdyby policja była policją, a nie sługusami przestępców, to taki Niedzielski z Morawieckim już dawno siedzieliby w pierdlu. Swoimi działaniami w pełni zasłużyli na szubienicę i tego im z całego serca życzę.
Dziękuję za uwagę, a tym, którzy jeszcze wierzą w "straszną pandemię" życzę rychłego przejrzenia na oczy, bo czasu zostało niewiele - segregacja sanitarna, a potem permanentna inwigilacja i świat bez gotówki czają się tuż za rogiem. Nowy świat będzie się składał z wąskiej elity i niewolników. Niewolników nie będzie 7 miliardów, tylko ilość zostanie zredukowana do 500 milionów - oni to już dawno wyryli w kamieniu. Brzmi jak teoria spiskowa? Ostatnio "teorie spiskowe" realizują się jedna za drugą. Przejrzyjcie na oczy.

72


Rokita ~Rokita (Gość)15.04.2021 11:06

W ubiegłym roku w TV podczas debaty politycy chlapnęli, że już nigdy nie będzie tak jak przed pandemią. Zapamiętajcie więc niewolnicy to się nie skończy,a im bardziej będziecie się przyzwyczajać tym tresura będzie mocniejsza. Kroczek po kroczku, aż będziecie bezprawnie ubezwłasnowolnieni, aż wszystko to co dziś jeszcze budzi u wielu sprzeciw stanie się normalnością jak np. zastrzyk dwa razy w roku dla każdego niby za darmo, a zapłacony z waszych podatków dziś dobrowolny, a potem obowiązkowy jak system dystrybucji się rozwinie.

111


??# ~??# (Gość)15.04.2021 14:07

Ciekawe, czy zamaskowani przestępcy w pewnym momencie uciekną z tym co nagrabili?
Czy bez końca będą ćwiczyć nas batem i gnać do roboty jak stado bezrozumnego bydła.?

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat