Niedzielski: do 27 grudnia nie będziemy wprowadzali zmian w obostrzeniach epidemicznych

PAPKraj Poniedziałek, 07 grudnia 202016 3040
Proces pandemiczny charakteryzuje się wysoką inercją, skutki wszystkich działań rozłożone są na dłuższy czas i nie można reagować z tygodnia na tydzień. Do 27 grudnia nie będziemy wprowadzali żadnych zmian w obostrzeniach, potem będzie czas na zmianę – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.
fot. PAP

Niedzielski był pytany na konferencji prasowej, dlaczego mimo spadku liczby nowych zakażeń w ostatnim czasie i spełnienia warunków wprowadzenia tzw. strefy czerwonej nadal pozostajemy w stanie zaostrzonych rygorów sanitarnych.

 

Minister zdrowia podkreślił, że rząd przedstawił niedawno długookresowy plan działania, zgodnie z którym przez cztery tygodnie utrzymywany jest specjalny reżim sanitarny.


"Ten reżim poluzowaliśmy w kontekście grudnia, dopuszczając możliwość zakupów i otwarcia sklepów dużych, czyli galerii" – zaznaczył szef MZ.


Podkreślił, że na wskaźniki zakażeń w raportach dziennych czy tygodniowych nie można reagować od razu z tygodnia na tydzień, dlatego że proces pandemiczny charakteryzuje się wysoką inercją i wszystkie działania mają swoje skutki rozłożone na dłuższy czas. Dlatego też – jak mówił Niedzielski – nie można na podstawie ostatnich danych mówić o przesądzonej tendencji.


"Chcemy zachowywać się stabilnie, chcemy podejmować rozważne decyzje, dlatego, tak jak się umówiliśmy, na poziomie regulacji, jaką jest rozporządzenie epidemiczne, będziemy czekali do 27 grudnia, nie wprowadzając żadnych zmian, a potem oczywiście będzie czas na zmianę i decyzje będziemy podejmowali przed świętami" – powiedział Niedzielski.


Pod koniec listopada premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania na najbliższy czas, obejmujący "etap odpowiedzialności" – od 28 listopada do 27 grudnia – oraz "etap stabilizacji" – najwcześniej od 28 grudnia, jeśli spadnie liczba zachorowań na COVID-19. Jeśli przekroczona zostanie średnia liczba zakażeń na poziomie 27 tys., możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej. (PAP)


Autor: Karol Kostrzewa


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sajmon But-Grześkowy ~Sajmon But-Grześkowy (Gość)07.12.2020 23:20

Dziś największymi ekspertami od epidemii są:
- spec od komputerów - bez żadnych studiów, ale za to z miliardami na koncie;
- absolwent historii, co z polecenia starszych i mądrzejszych premierem został;
- ekonomista przerobiony na ministra zdrowia;
- profesorowie medycyny, którzy są w stanie zmienić zdanie z dnia na dzień, bo nie są pewni swojej wiedzy nawet w podstawowych kwestiach medycznych; ich powiązanie z biznesem farmaceutycznym i politykami jest zapewne czysto przypadkowe.
Wszyscy oni troszczą się o moje zdrowie, dopóki nic mi nie dolega. O, ale jak zdrowie zacznie mi faktycznie szwankować, to wtedy to już będzie wyłącznie mój problem.

30


do premiera ~do premiera (Gość)07.12.2020 13:37

Posłowie kilku klubów zadali w Sejmie dużo konkretnych pytań dotyczących szczepienia na Covid19
Zacytuję pytanie nr 21: "Pan Premier powiedział publicznie, że według danych naukowców z firmy Pfizer - szczepionka nie ma skutków ubocznych. Pan Premier zaufał im na słowo, czy jest w posiadaniu jakichkolwiek badań, dowodów na potwierdzenie tej tezy?"

61


precz z PIS ~precz z PIS (Gość)07.12.2020 17:00

Totalitaryzm w ujęciu PIS króluje. Najpierw zabrali nam wolność teraz chcą ją częściowo z łaski swojej dać. PRECZ z takim rządem.

40


bezprawie króluje ~bezprawie króluje (Gość)07.12.2020 16:59

Powinniście już luzować obostrzenia. Część Polski powinna już być w strefie czerwonej, część w żółtej a niektóre obszaru w strefie zielonej. Co to jest za Prawo. PIS to bezprawie.

40


gość_5g ~gość_5g (Gość)07.12.2020 15:09

Nie strasz, nie strasz......

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)07.12.2020 09:56

Wedle Art.27 KK § 2. Eksperyment jest niedopuszczalny bez zgody uczestnika, na którym jest przeprowadzany, należycie poinformowanego o spodziewanych korzyściach i grożących mu ujemnych skutkach oraz prawdopodobieństwie ich powstania, jak również o możliwości odstąpienia od udziału w eksperymencie na każdym jego etapie.
Ponadto, również prawo konstytucyjne chroni nas przed eksperymentami: Art. 39. Kons, Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody oraz wedle ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku, o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta: Art. 17.

60


wiedza ~wiedza (Gość)07.12.2020 09:54

Polska, bez zgody swych obywateli – zakupiła 40 milionów dawek zabójczej dla ludzkiego ciała i umysłu – szczepionki na koronawirusy, od firmy Johnson&Johnson (4), która w międzyczasie (12/13.10.2020) zastopowała jej testy w 3 fazie eksperymentalnej, na skutek wzrostu liczby zachorowań ochotników na niezidentyfikowaną chorobę o podłoży genetycznym. Co więcej, wszystkie – tego typu szczepionki, wywołały niezidentyfikowane objawy chorobowe.

71


tarantula ~tarantula (Gość)07.12.2020 08:25

Wyszczepić europejczyków i będzie można przyjąć emigrantów, osiedlą się skutecznie.

80


jak ~jak (Gość)07.12.2020 08:00

w ramach walki e zarazą ,otworzyli galerie ,,,,,,w ramach walki z zarazą chcą mnie zaszczepić ,,czym ? czymś za co NIKT nie bierze odpowiedzialności ? wszyscy umywaja ręce , czyli robić mam na własne ryzyko i czyjeś widzi-misię ? czy aby nie idziemy w kierunku WYŁAPYWANIA /ochotników/ i siłą zmusznia do szepienia ?

60


Aleksander Szczęsny ~Aleksander Szczęsny (Gość)07.12.2020 07:27

Co wiemy o tych szczepionkach? Nie wiadomo na jaką mutację Sars-CoV-2 uodparniają. Wiemu, że są praktycznie są nieprzetestowane i, że producent nie ponosi odpowiedzialności za negatywne odczyny poszczepienne. Wiemy też, że są to szczepionki genetyczne, które wcześniej nigdy nie stosowane czyli mamy do czynienia z eksperymentami medycznymi.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat