Niedzielski: Testy dla osób, które w ostatnich dniach przybyły z Wielkiej Brytanii

PAPKraj Poniedziałek, 21 grudnia 202017 2256
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że wydał dyspozycje Inspekcji Sanitarnej, by od poniedziałku wykonywać testy na koronawirusa każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii.
fot. PAP

"Przed chwilą wydałem dyspozycje @GIS_gov aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wlk Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem" - napisał minister zdrowia.

 

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował natomiast, że ze względów bezpieczeństwa zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek loty z Wielkiej Brytanii do Polski. "Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa" - wyjaśnił Müller na Twitterze.

 

Sprawą nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii w poniedziałek ma zająć się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zespół ma się zebrać o godz. 10.00 - podał rzecznik rządu.

 

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

 

W niedzielę Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z nowym wariantem koronawirusa wykrytym w tym kraju. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

 

autor: Aleksander Główczewski


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_hhhhh ~gość_hhhhh (Gość)27.12.2020 19:09

Szczepionki są to szczepić jak wracają

10


gość_guru ~gość_guru (Gość)27.12.2020 12:50

Po co wpuszczali bydło z UK jak już cała Unia poblokowała dużo wcześniej.

00


Kazik ~Kazik (Gość)21.12.2020 09:52

Fałszywie pozytywne testy celowo się z nich korzysta by siać panikę wśród społeczeństwa bo to zamierzony plan na światową skale. Ja mam dowody ,ze na wirusa chorowaliśmy wcześniej jakoś żaden lekarza maseczki nie miał na twarzy . Kuzynka miała takie objawy w 2017 roku po tygodniu wysokiej gorączki trafia na zakaźny i co myślicie ,że postawili diagnozę nic podobnego tak nieudolna jest służba zdrowia w naszym regionie zresztą stolica też takie samo dno jak i Łódź a wiem co mówię na podstawie dokumentacji. Teraz lepiej do lekarzy nie chodzić i leczyć się samemu przynajmniej ja żadnemu już nie zaufam . Ciekawy jestem kiedy tę szopkę skończą bo jak na razie to tylko się kompromituje służba zdrowia i rząd. Gdzie ten groźny wirus skoro znam przypadek gdzie osoba dostała skierowanie na test od rodzinnego i wykazało wynik pozytywny wiec kwarantanna dla rodziny ale pech chciał ,ze ta osoba trafia do szpitala za dwa dni dokładne badania i zero wirusa i dodam jeszcze karetka przyjechała i wiedzą o wyniku dodatnim kombinezony mają na sobie chłopaki ale rozsunięte całkowicie jedynie maseczki na twarzy to pokazuje ,ze wirus nie jest tak groźny jak nam wmawiają i nikt od nikogo na pewno się nie zarazi

44


antys. ~antys. (Gość)21.12.2020 20:45

A Polak w kraju nie może się doprosić o test , chyba że wyda kilkaset zł. ze swoich prywatnych pieniędzy. Tragedia to państwo od wielu dziesięcioleci jest postawione na głowie.

11


gość_gość ~gość_gość (Gość)22.12.2020 11:50

Tych z Anglii też huśtają najpierw doprowadzili do biedy ludzie wyjechali a teraz coś wymyslili żeby nawet na Święta ich nie wpuścić swolocz

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)21.12.2020 16:39

Ludzie to jest przygotowanie do 3 fali a później do następnej i do przerwania łańcucha dostaw jak my z nimi nie zrobimy w krótkim czasie porządku to będzie koniec nas!!!!

30


Coś tu nei gra ~Coś tu nei gra (Gość)21.12.2020 16:22


Coś tu nei gra

30


Farsa ~Farsa (Gość)22.12.2020 01:26

Weźcie te swoje testy nie będę mówił gdzie wsadźcie... Są tak samo wiarygodne jak i wy!

20


Herr Cooles ~Herr Cooles (Gość)21.12.2020 17:30

Cytuję:
O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.


Po czym poznali, że to "nowy wariant", skoro stosowano dotychczasowo używane testy?
A może ten "nowy wariant" wchodził w skład cudownych szczepionek, dlatego od razu wiedzą, że się "nowy wariant" nagle pojawił? Ach, zadaniem "nowego wariantu" jest tchnięcie odrobiny świeżości w tą już ograną do znudzenia pandemię! Plebs ma być utrzymywany w stanie ciągłego strachu.
Show must go on!
***
Spójrzcie tylko na zdjęcie: sama maseczka nie chroni, musi być w parze z przyłbicą! Jeszcze jedna mutacja i będzie obowiązywał nowy komplet zabezpieczeń: maseczka + przyłbica + wiaderko.
O, a badany ma kaptur. Współczesna wersja filmu "Przyłbice i kaptury"? ;)

10


gość_ggh ~gość_ggh (Gość)21.12.2020 14:25

Na swój koszt to powinli robić bo tam pracują wiec tam śiedzieć i nie przyjeżdać

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat