Niedzielny thriller dla Piotrcovii (Galeria)

MKS Piotrcovia Niedziela, 07 marca 202121
To na pewno nie było spotkanie dla ludzi o słabych nerwach. Sytuacja w meczu 18. Serii żeńskiej PGNiG Superligi pomiędzy Piotrcovią i KPR Gminy Kobierzyce zmieniała się jak w kalejdoskopie, a o wygranej naszej drużyny 28:27 (17:13) zdecydowała ostatnia akcja i bramka Sylwii Klonowskiej. Piotrcovia dopisuje do swojego dorobku bardzo ważne trzy punkty.

Pierwszy kwadrans należał do przyjezdnych, a Piotrcovia nie potrafiła złapać właściwego rytmu gry. Od stanu 2:2 w 5. minucie zespół z Kobierzyc rzucił siedem, a nasza drużyna zaledwie dwie bramki i w 15. minucie, po trafieniu kapitan KPR Gminy Kobierzyce Marioli Wiertelak było 4:9. Wtedy zaczął się koncert podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego. Na dziewięć minut przed końcem pierwszej odsłony był remis 10:10, chwilę później, po skutecznym karnym Darii Szynkaruk Piotrcovia wyszła na pierwsze tego dnia prowadzenie (12:11), a po trzydziestu minutach było 17:13!

Po dziesięciu minutach drugiej odsłony wydawało się, że nasza drużyna ma mecz pod pełną kontrolą. Po efektownej bramce Magdaleny Drażyk było bowiem 21:15. I wtedy coś się zacięło. KPR Gminy Kobierzyce uwierzył w to, że jeszcze może podjąć walkę i zaczął odrabiać straty. Bardzo dobrze zaczęła bronić Beata Kowalczyk, a jej koleżanki rzucały bramkę za bramką. Na osiem minut przed końcem było już tylko 27:24, a w 59. minucie szybką kontrą doprowadziła do remisu Mariola Wiertelak. Ostatnie słowo należało jednak do Piotrcovii. Beata Kowalczyk odbiła rzut Drażyk, ale dobitka Sylwii Klonowskiej była skuteczna.

Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 28:27 (17:13)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Płomińska 1, Zaleśny 1, Drażyk 3, Klonowska 6, Oreszczuk 3/1, Roszak 4, Więckowska 1, Szynkaruk 4/4, Charzyńska 2, Trawczyńska, Abramowicz, Macedo 3