"Niedziela dla Boga i rodziny". Kto chce zakazu handlu w niedziele?

ePiotrkow Środa, 14 września 2016100 16272
Wszystko wskazuje, że Sejm przegłosuje obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Ograniczającej, nie zakazującej.

Podpisy (350 tys.) zebrała "Solidarność". Wstępne deklaracje przedstawicieli partii rządzącej każą przypuszczać, że ustawa przejdzie bez większych problemów. Z kolei badania opinii publicznej (IBRiS z połowy września) pokazują, że jesteśmy w tej kwestii - podobnie jak w kilku innych - wyraźnie podzieleni: 50% Polaków jest przeciw ustawie, 46% jak najbardziej za.

 

- Argumentów "za" i "przeciw" jest mniej więcej tyle samo - mówił w radiowym Maglu rzecznik NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski. - Zgodnie z polskim prawem niedziela jest dniem wolnym od pracy, prawda? To dzień inny od pozostałych, rodzinny, przeznaczony dla rodziny i Boga - mówię o osobach wierzących. Chcemy umożliwić rodzinom, których przedstawiciele - zwłaszcza kobiety - są zatrudnione w sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach itp. normalne funkcjonowanie w tym szczególnym dniu.


Rzecznik wyjaśnił, że ustawa nie obejmie stacji benzynowych, aptek, jak również sklepików, gdzie za ladą stanie właściciel. Podobnie będzie z kwiaciarniami. Na jeden z argumentów przeciwników wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, że może on spowodować wzrost bezrobocia, odpowiedział że podobnie myślano, kiedy w 2007 roku wprowadzano zakaz handlu w dni świąteczne (dotyczy łącznie 13 dni w roku). I nic takiego się nie stało.


Marek Lewandowski przypomniał, że podobny zakaz obowiązuje w dziewięciu krajach UE.
Polska będzie dziesiątym.


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (100)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

alo ~alo (Gość)14.09.2016 11:26

Panie Marku skoro ma byc dzien wolny od pracy to to nie ma wyjatkow, strazak policjant kolejarz itd tez powinien miec wolne, lecz ustawa staniwic ma zakaz handlu a nie pracy w niedziele wiec jedno wyklucza drugie albo zaiaz handlu i nik nie sprzedaje albo stosujemy sie do rawa polskiego o zakazie pracy i wszyscy bez wyjatku maja wolne nawet szpitale

115


o Wacusiu ~o Wacusiu (Gość)14.09.2016 13:47

Pytałem mojego Anioła Stróża i powiedział mi, że nie ma nic, ale to kompletnie nic, w niebiańskim kodeksie na temat pracy w handlu w niedzielę. Ja jestem już spokojny.

34


olrajt ~olrajt (Gość)14.09.2016 12:28

studenci pracujący w centrach handlowych też nie będa mogli dorabiać. A poza tym księża, pracujący w niedzielę, na tacę nie będą mogli zbierać?

133


Mariya Fnookievichz ~Mariya Fnookievichz (Gość)14.09.2016 10:07

Wypiszę się z PiS jak to wprowadzą!!!

96


Stalin ~Stalin (Gość)14.09.2016 13:14

Zamknąć wszystkie sklepy. Zostawić tylko pomoc społeczną.!

41


Z życia wzięte ~Z życia wzięte (Gość)14.09.2016 06:31

Niedziela powinna być dla Boga i rodziny.Niestety małe sklepiki na osiedlu Wyzwolenia są czynne cały czas i nasi mężowie w niedzielę spędzają tam miło czas na piwku.Ja wprowadziła bym zakaz sprzedaży alkoholu w dni świąteczne ,żeby matki ,żony i dzieci miały spokojną niedzielę bez stresu i awantur.

1020


nul ~nul (Gość)14.09.2016 12:18

Właściciel może zap....lać w niedzielę?
Widać chodzi o Boga klasy robotniczej kato - bolszewii PIS.

95


dawid ~dawid (Gość)14.09.2016 11:35

Oto, prawdziwi polacy i katolicy, Bogu przeznaczają wolną niedzielę od handlu. Wszystko na pokaz, demonstracja wiary na pierwszym miejscu. Modlą się pod figurą a diabła mają.............

165


chemik ~chemik (Gość)14.09.2016 09:08

I kolejna dobra zmiana. Parę tysięcy pracowników tych sklepów otrzyma wolny dzień, lepiej nawet - wolne tygodnie - po prostu, dotknie ich redukcja miejsc pracy. Jeżeli dodamy do tego "wielkie" zarobki w tych sklepach, to rządzący strzelili w kolano swemu elektoratowi (raczej tylko ci ze śmiesznymi wypłatami (prawie wolontariat) na nich głosowali)). Ale nic to - niedziela jest do pójścia do kościoła, poddanie owieczek indoktrynacji i strzyżeniu - przecież każdy dobry pasterz krótko strzyże swoje owieczki.
Jakoś nikt nie myśli o tym, że większość ludzi pracuje (nie dotyczy słuchaczy radyjka - oni są emerytami, a trzęsą Polską), a niedziela jest jedynym dniem kiedy można w spokoju zrobić poważniejsze zakupy. Do kościoła jak ktoś chce i tak znajdzie czas żeby pójść.

914


Witek ~Witek (Gość)14.09.2016 07:36

Co to komuna wraca? Czego solidarność szumi przecież jak ktoś pracuje w niedzielę to ma wolne w tygodniu i nie jest tak ,ze na okrągło ludzie pracują.Co za obłuda.Nawet jak się gdzieś w niedzielę wybiorę z rodziną to mam okazje wejść do marketu i cos kupić i jaki sens ma zamykanie marketów w świąteczne dni

1715


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat