"Niedziela dla Boga i rodziny". Kto chce zakazu handlu w niedziele?

ePiotrkow Środa, 14 września 2016100 16271
Wszystko wskazuje, że Sejm przegłosuje obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Ograniczającej, nie zakazującej.

Podpisy (350 tys.) zebrała "Solidarność". Wstępne deklaracje przedstawicieli partii rządzącej każą przypuszczać, że ustawa przejdzie bez większych problemów. Z kolei badania opinii publicznej (IBRiS z połowy września) pokazują, że jesteśmy w tej kwestii - podobnie jak w kilku innych - wyraźnie podzieleni: 50% Polaków jest przeciw ustawie, 46% jak najbardziej za.

 

- Argumentów "za" i "przeciw" jest mniej więcej tyle samo - mówił w radiowym Maglu rzecznik NSZZ "Solidarność" Marek Lewandowski. - Zgodnie z polskim prawem niedziela jest dniem wolnym od pracy, prawda? To dzień inny od pozostałych, rodzinny, przeznaczony dla rodziny i Boga - mówię o osobach wierzących. Chcemy umożliwić rodzinom, których przedstawiciele - zwłaszcza kobiety - są zatrudnione w sklepach wielkopowierzchniowych, galeriach itp. normalne funkcjonowanie w tym szczególnym dniu.


Rzecznik wyjaśnił, że ustawa nie obejmie stacji benzynowych, aptek, jak również sklepików, gdzie za ladą stanie właściciel. Podobnie będzie z kwiaciarniami. Na jeden z argumentów przeciwników wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, że może on spowodować wzrost bezrobocia, odpowiedział że podobnie myślano, kiedy w 2007 roku wprowadzano zakaz handlu w dni świąteczne (dotyczy łącznie 13 dni w roku). I nic takiego się nie stało.


Marek Lewandowski przypomniał, że podobny zakaz obowiązuje w dziewięciu krajach UE.
Polska będzie dziesiątym.


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (100)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

k ~k (Gość)14.09.2016 21:39

I bardzo dobrze , Ci co twierdza ,ze na zachodzie sie pracuje radze chociaz raz pojechac i zobaczyc ,a nie bzdury opowiadac . W tej chwili gdyby nie grafik czlowiek nawet by niewiedzial kiedy jest niedziela... .Chyba ,ze to pracodawcy tak sie bronia.Coz frak lezy dobrze w trzecim pokoleniu.

22


tak ~tak (Gość)14.09.2016 21:25

Niedziela powinna być wolna od pracy.

21


Bialy czarny ~Bialy czarny (Gość)14.09.2016 18:34

Jakie wolne, murzyn ma pracowac na swojego pana, niewazne czy to market, fabryka czy magazyny.

74


gość ~gość (Gość)14.09.2016 17:51

Bardzo dobrze i tak powinno byc.Prywatnym molochom wiecznie malo .Najlepiej zeby pracowac po 12 godzin i nie dopominac sie o wolne.STOP PRACY W NIEDZIELE :)

85


maciekgrzybowski1309 maciekgrzybowski1309ranga14.09.2016 17:49

Po prostu Solidarność oraz PiS jako organizacje zdegenerowane moralnie tęsknią za komunizmem. Przypomnijmy sobie, że przewodniczący Solidarności był członkiem MO i przeganiał ludzi Solidarności w czasie strajków. Członkowie PiS m.in. Piotrowicz byli członkami PZPR, a Kaczyński jako bohater nie był internowany, bo się nie zgodził. Natomiast pan Terlecki ćpał sobie butapren i Macierewicza poczęstował i tak Antoniemu zostało do dziś. Taka grupa rządzi teraz Polską i wstyd mi, że Polacy ich wybrali. Mam nadzieję, że Ci co na to coś głosowali choć troszkę wstydzą się razem ze mną. A wracając do tematu. Proszę się odczepić od tego co robię w niedzielę. Nie jestem wierzący i nic nie powinno obchodzić Kaczyńskiego czy Dudę co robię w niedzielę. Odczepcie się od macicy mojej partnerki. Odczepcie się od mojej wolności. Jako organizację odnoszące się, a raczej klękające przed prałatami katolickimi pragnę przypomnieć, że ten Żyd Jezus sam przegonił kupców ze świątyni, a kim jest ksiądz katolicki sprzedający w niedziele różne sakramenty? Chcecie zrobić coś dobrego to opodatkujcie dochody kościoła, postawcie tam kasy fiskalne i zlikwidujcie Fundusz Kościelny. Ups ten Fundusz też pachnie wspomnieniami bo powstał 1950r.

127


Exploit Exploitranga14.09.2016 17:40

Krótko i na temat.

1379964683_by_RAFALOSKAR_600.jpg

30


Wolna Niedziela ~Wolna Niedziela (Gość)14.09.2016 17:29

Odnośnie Policji, Straży, Lekarzy to oni składają przysięgę czy coś w tym stylu a ja podpisałem tylko umowę i nikomu niczego nie przysięgałem ani nie ślubowałem że będę NIEWOLNIKIEM w każdą niedzielę! Państwo zrobiło ze swoich obywateli niewolników na rzecz obcego kapitału i prywatnych wyzyskiwaczy jak i tych "biznesmenuf" którzy na wczasy z rodziną jadą a pracownik 2 miesiące na wypłatę czekać musi!

72


zainteresowana ~zainteresowana (Gość)14.09.2016 16:43

a co z ludźmi, którzy handlują w niedzielę np. na stadionie? oni z tego żyją, to jest ich praca, utrzymują z tego rodziny. Jak ktos chce to niech zamykają markety i galerie ale drobnym przedsiebiorcom nikt nie powinien zabraniać pracy jesli chce pracować....

70


zakuty karzeł demokracji ~zakuty karzeł demokracji (Gość)14.09.2016 05:58

Niech zamkną jeszcze w niedzielę przedsiębiorstwa w Licheniu, na Jasnej Górze itp. Brawo PiS. Jestem z Was dumny.

2315


Janusz ~Janusz (Gość)14.09.2016 14:12

Co za niekonsekwencja. Skąd taka troska o pracujących w sklepach, podczas gdy to całe larum nie jest podnoszone w stosunku do osób zatrudnionych w innych branżach? Dlaczego nikt nie martwi się o to, że kucharze, kelnerzy, kierowcy, pielęgniarki i wiele innych osób także chcieliby spędzić leniwe niedziele? Przecież niedzielne wyjścia do kina, do restauracji itp. to nie są zajęcia pierwszej potrzeby, przecież można wychodzić na miasto w tygodniu, po pracy. Skoro podnosi się, żeby przecież można chodzić na zakupy w tygodniu, dlaczego by nie chodzić do miejsc rozrywki w inne dni niż niedziela.

103


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat