Niecodzienna lekcja języka niemieckiego w SP w Bogdanowie

ePiotrkowRegion Środa, 05 lutego 20201 1730
Uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Bogdanowie (gmina Wola Krzysztoporska) odwiedził gość specjalny – pochodzący z Niemiec Wolfgang Hillebrand. Z pomocą nauczycielki języka niemieckiego Kingi Poszumskiej przeprowadził interaktywne zajęcia.

Pan Wolfgang jest z zawodu nauczycielem, porozumiewa się bardzo dobrze również w języku angielskim i włoskim. Uczniowie zadawali gościowi z Niemiec pytania oczywiście w języku obcym. Okazało się, że pan Wolfgang w wolnym czasie nie tylko skleja samoloty, ale także dużo podróżuje. Kiedy gość wymieniał wszystkie zakątki świata, jakie zobaczył na żywo, wszyscy słuchali go z ogromnym zaciekawieniem. Odwiedził m.in. Portugalię, Hawaje, Afrykę, Stany Zjednoczone, Meksyk, Rosję, Danię, Norwegię, Szwecję, Austrię, Szwajcarię, Włochy, Francję, Grecję, Turcję i wiele innych. Młodzież dowiedziała się również, że pan Wolfgang zna Thomasa Gottschalk’a, który jest niemieckim prezenterem telewizyjnym, aktorem i scenarzystą. Uczniowie poznali nowe wyrażenia i słowa w języku niemieckim, dzięki możliwości praktycznego rozwijania umiejętności językowych. Ósmoklasiści musieli wykazać się kreatywnością, współpracą i zaangażowaniem. Zwieńczeniem lekcji był występ dwóch uczennic, które przedstawiły gościowi piosenkę „Irgendwie irgendwo irgendwann”. Gość zostawił uczniom słodki upominek – Mozartkugeln.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Xcb ~Xcb (Gość)10.02.2020 16:53

Po co komu angielski po brexicie? Niemiecki górą!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat