Niecodzienna akcja ratunkowa w Barkowicach. Uwolnili łabędzia z sideł

Policja KMP Piotrków Środa, 21 sierpnia 20194 3956
Policjanci z posterunku wodnego w Barkowicach uwolnili łabędzia z sideł. Dzięki reakcji przypadkowych świadków i zaangażowaniu funkcjonariuszy ptak swobodnie odpłynął.

Ładuję galerię...

20 sierpnia policjanci z Nieetatowego Zespołu ds. Prewencji na Wodzie i Terenach Przywodnych z siedzibą w Barkowicach pełnili służbę na Zalewie Sulejowskiego. - Przed południem na posterunku pojawiło się kilkoro dzieci, które zaalarmowały mundurowych o nietypowym znalezisku – informuje oficer prasowy komendy w Piotrkowie. - Dzieci zauważyły, że około 4 metrów od linii brzegowej pływa łabędź, który od dłuższego czasu nie zmienia swojego położenia, jakby był zakotwiczony. Kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do łabędzia, okazało się, że ptak zaplątał się w sidła wędkarskie i nie jest w stanie sam się uwolnić. Plecionka wędkarska przymocowana była do dna portu, ograniczając możliwość ruchu zwierzęcia. Mundurowi unieruchomili ptaka przy użyciu podbieraka wędkarskiego. Następnie, by nie powodować dodatkowego stresu u zwierzęcia, zdjęli z jego kończyny zaplątane sidła. Uwolniony ptak bezpiecznie odpłynął.

 

Policjanci przypominają, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie i spowodować obrażenia ciała u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego lub uwięzionego zwierzęcia, poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego uwolnienia.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.08.2019 08:19

Brawo dzieci

10


gość ~gość (Gość)21.08.2019 20:53

Brawo dla policjantów z posterunku w Barkowicach. Pomoc zwierzynie ok, ale gdyby ich nie było, nie miał by kto dbać o nasze bezpieczeństwo na wodzie. Pełen szacun Panowie za to że jesteście i pomagacie wszystkim bez wyjątku.

40


gość 2 ~gość 2 (Gość)21.08.2019 20:48

Nie mylcie Barkowic Mokrych z Barkowicami ! To dwie różne miejscowości a posterunek wodny jest w Barkowicach Mokrych

00


gość ~gość (Gość)21.08.2019 13:44

Teraz już wiecie dlaczego nie można pływać na silniku spalinowym i elektrycznym przeszkadzamy kłusownikom

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat