Nieco drgnęło w piotrkowskim budownictwie

Strefa FM Wtorek, 12 października 20103 2681
W ciągu kilku lat Piotrków stracił kilka tysięcy mieszkańców. Przede wszystkim ze względu na migracje, ponieważ ostatnio przyrost naturalny był dodatni.

Piotrkowianie bardzo chętnie kupują działki poza swoim rodzinnym miastem, przede wszystkim ze względu na niższe ceny. Tam właśnie jak grzyby po deszczu powstają nowe domy cieszące oko wójtów okolicznych gmin i burmistrza Sulejowa.


Wygląda jednak na to, że w Piotrkowie coś drgnęło. W wielu miejscach - szczególnie na peryferiach - rozpoczęły się budowy domków jednorodzinnych. - Mamy wiele rejonów w mieście, gdzie może rozwijać się budownictwo mieszkaniowe. To nie tylko ulica Zawodzie - wyjaśnia Anna Dulas, z-ca dyr. Pracowni Planowanie Przestrzennego.

 

Ludzie przede wszystkim budują się na peryferiach - podkreśla Jarosław Górny z piotrkowskiego Biura Nieruchomości. Słowa Górnego potwierdza Dariusz Grzelczak, właściciel firmy budowlanej w Piotrkowie.

 

Dziś ceny działek w Piotrkowie oscylują w granicach 100 złotych za metr kwadratowy, poza miastem kwoty są nawet o połowę niższe.


Większe zainteresowanie inwestycjami budowlanymi widać także w Tomaszowie - podkreśla wiceprezydent Grzegorz Haraśny. - Ludzie zdają sobie sprawę, że spowolnienie gospodarcze jest u nas nieco inne, niż na Zachodzie. Poczuli, że to dobry czas na inwestycje. A kryzys często jest pojęciem psychologicznym – dodaje.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)12.10.2010 18:15

Ale, jak to, drgnęło? Wystąpiły jakieś drgania? Jakieś wstrząsy dało się odczuć? Coś zarejestrowały sejsmografy?
Pojawiły się pęknięcia, czy rysy na murach? Dzwoniły szklanki w kredensie? To coś może z działalnością górotworu w Bełchatowie związane znowu...

00


arti2811 ~arti2811 (Gość)12.10.2010 17:33

"broda" napisał(a):
Zobaczymy jaka wtedy będzie radość.


Pewnie żadna!!!

00


broda ~broda (Gość)12.10.2010 17:32

Dobrze, że "drgnęło" w budownictwie, tylko coś słabo "drga" w piotrkowskim przemyśle.
A nasz kochany rząd poczeka jak powstaną nowe domki, a później co - ano podatek katastralny (a mapy geodezyjne są cały czas uaktualniane).
Zobaczymy jaka wtedy będzie radość.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat