Niech żyje demokracja!

ePiotrkow Niedziela, 11 kwietnia 20216 955
Za nami trzecie z rzędu Święta z obostrzeniami. Powoli zaczynamy się do nich przyzwyczajać. Ale lockdown ma też swoje dobre strony. Np. piotrkowska drogówka miała mniej pracy, co jednak nie oznacza że nikogo nie ukarano. Owszem, parę mandatów wlepiono. I to wcale nie dla jaj.
fot. ilustracyjne

Rozpoczęły się prace budowlane na obiekcie TS Szczerbiec Wolbórz. W ramach prac zaplanowano m.in. kompleksową rozbudowę budynku zaplecza sportowego dla zawodników i piłkarzy. Prace zbiegają się z jubileuszem 100-lecia istnienia klubu. Z tej okazji przydałby się jakiś awans. Niestety, największy w Polsce trener-specjalista od awansów Bogusław Baniak znalazł zatrudnienie w Uzbekistanie.


W Majkowie ujawniono przypadek dość poważnego  zaniedbania zwierząt. Chodzi o bydło w jednym z tamtejszych gospodarstw rolnych, które od lat żyje zanurzone do połowy kończyn we własnych odchodach. Krowy głowami dotykają sufitu. Nie wygląda to dobrze, a i pachnie nie najlepiej. Są dwa  wyjścia: albo podwyższyć sufit, albo posprzątać. Właściciel zwierząt nie uważa jednak, że coś jest nie w porządku.

 

Trener personalny z Piotrkowa,  kiedyś właściciel jednej  z siłowni Artur Cichecki  na czas zamknięcia branży fitness znalazł sobie nowe, ciekawe  zajęcie. Otóż występuje  w serialach paradokumentalnych. Mogliśmy go już zobaczyć w takich produkcjach, jak  "Kasta" i "Gliniarze", a całkiem niedawno wziął udział w nagraniach do innego prestiżowego serialu "Lombard - życie pod zastaw". Nie wiadomo, co będzie robił kiedy wreszcie otworzą siłownie: czy wróci do treningów, czy jednak postawi na karierę aktorską.


Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał Kamila Durczoka piotrkowski Sąd Rejonowy. Dziennikarz usłyszał wyrok za spowodowanie w 2019 roku po pijanemu kolizji na autostradzie A1 w rejonie Piotrkowa. Sąd odrzucił jednocześnie najpoważniejszy zarzut prokuratury dotyczący sprowadzenia zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym, czyli przestępstwa zagrożonego karą 12 lat pozbawienia wolności. Kamil otrzymał też pięcioletni zakaz  prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z tym taktownie nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku. Prawdopodobnie nie chciał drażnić składu orzekającego.

 

17-letni Mateusz, mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego pomógł starszej kobiecie, która padła ofiarą złodziejki. Ta ostatnia  zabrała seniorce portfel. Młody mieszkaniec miasta ruszył w pościg za sprawczynią kradzieży, zakończony odzyskaniem własności 75-latki. Za swoje zachowanie został nagrodzony m.in. przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Takie informacje powodują, że powraca wiara w młodego człowieka.

 

Być może już w najbliższym czasie stary budynek byłej piotrkowskiej restauracji Europa  stanie się nowoczesnym obiektem, którego pozazdroszczą nam inne miasta – taką informację najpierw podano w radiowym Maglu, a potem także na Epiotrkow. Niektórzy uwierzyli, choć był to tylko primaaprilisowy żart. Niby żart, ale może kogoś zmobilizuje? W końcu.

 

Jeszcze w tym roku wystartuje budowa ul. Nowy Świat w Piotrkowie. Ma  łączyć ul. Wierzejską ze skrzyżowaniem ulic Reagana i Broniewskiego. Prezydent miasta  Krzysztof Chojniak poinformował, że inwestycja otrzyma znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tak, rząd kupę już zrobił i kupę ma jeszcze do zrobienia.

 

Przez kilka tygodni trwały konsultacje społeczne w miejscowości Bujny. Mieszkańcy w głosowaniu mieli nadać nazwę jednej z ulic. Głosowanie zakończyło się spektakularnym sukcesem: wzięło w nim udział całe 13 osób, z czego 3 zdecydowały że ulica będzie nazywała się Złota. Niech żyje demokracja!


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)12.04.2021 19:41

Tak wygląda demokracja według pisowskiego nierządu dyktatura i restrykcje na każdym kroku

20


łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)12.04.2021 17:31

Cytuję:
Ale lockdown ma też swoje dobre strony.


A gdyby ludziom poobcinać nogi, to by zaoszczędzili kupę kasy na skarpetkach i butach. No i nikomu by stopy nie śmierdziały. No i można by niższe mieszkania budować (ogromna oszczędność!). Brak nóg ma też swoje dobre strony!

30


bezmyślnota ~bezmyślnota (Gość)12.04.2021 16:25

Do czego się przyzwyczajać, do rządów gadzich klonów???

40


emotikon ~emotikon (Gość)12.04.2021 15:23

Niezłe to jest. Można częściej?

20


epe ~epe (Gość)12.04.2021 14:34

świetne teksty! ;)

10


Wania i Grigorij ~Wania i Grigorij (Gość)12.04.2021 11:15

Demokracja?
Uraaaaaaaa!!!
Niech żyje, niech żyje, niech żyje

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat