„Niech wreszcie przyjdą i zaczną kopać!"

Tydzień TrybunalskiRegion Wtorek, 08 października 201941 9810
Latem lub jesienią 2020 roku mają rozpocząć się prace przy pogłębianiu Pilicy w naszym regionie. Takie zapewnienie padło z ust posła Antoniego Macierewicza podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Sulejowie.
Fot.: wikimedia.org

Pogłębienie Pilicy na odcinku 10 km (przed ujściem rzeki do Zalewu Sulejowskiego) to program realizowany przez Wody Polskie. - W końcu października gotowe będą już wszystkie prace przygotowawcze, łącznie ze wszystkimi planami, pozwoleniami i harmonogramem. Prace mają zacząć się latem lub jesienią 2020 roku – zapewniał poseł Antoni Macierewicz. - Zalew Sulejowski jest obiektem na miarę ogólnopolską, dziś niestety nie jest wykorzystywany ze względu na to, że Pilica niesie ze sobą różnorodne zanieczyszczenia. Przypomnę, że trwają już prace związane z oczyszczeniem tutaj, w Sulejowie obszaru międzywałowego z krzaków, różnych zarośli. Przetargi zostały już – przez Wody Polskie – przeprowadzone, a prace są w toku.

 

Co oznacza to dla Sulejowa i całego regionu? Przede wszystkim szansę na rozwój turystyki. - Ale też bezpieczeństwo, czyli zniwelowanie zagrożenia powodzią – dodaje burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. - Wiem, że teraz mamy suszę, ale jeśli mielibyśmy taką powódź jak w 2010 roku, to wały w Sulejowie nie wytrzymają, a to oznaczałoby podtopienie ok. 600 budynków. Z taką katastrofą województwo łódzkie nie miało nigdy do czynienia, bo jeszcze nigdy Pilica nie była tak bardzo podniesiona.

 

Burmistrz zapewnił, że piach, który będzie wydobywany z dna Pilicy, może być składowany na działkach miejskich. A chodzi o prawie pół miliona metrów sześciennych piasku. - Liczymy, że część zostanie w Sulejowie, na brzegu, bo to będą przepiękne, wielkie plaże – dodaje W. Ostrowski. - Od tego momentu będziemy mogli mówić o nowym etapie rozwoju turystyki w Sulejowie. Czekaliśmy na to 10 lat! Niech już przyjdą, zaczną kopać i wydobywać piasek.

 


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (41)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

karol ~karol (Gość)08.10.2019 20:59

chciałbym tylko tak delikatnie przypomnieć, że woda zachowuje się tak, że po prostu wypełnia nierówności na powierzchni ziemi. Jeśli wykopie się między dwoma punktami czyli te 10 km głębiej, to Pilica się nie schowa do tego rowu i nie będzie krzywizny na rzece w postaci wodospadu a potem nie będzie płynęła pod górkę, tylko po prostu wypełni to pogłębienie zachowując obecny poziom. Będzie tylko głębsza woda a nie niższy poziom. Może jakby Antek poczytał trochę książki z fizyki to czegoś by się nauczył.

72


gość ~gość (Gość)08.10.2019 13:27

Sulejów, jak i cały region piotrkowskie, jest traktowany po macoszemu. Większe inwestycje omijają to miejsce na mapie województwa, a przecież tu krzyżują się drogi i przepływa pieniądz. Najniższe zarobki,najgorsze powietrze, największa umieralność. Najgorszy sort?

162


gość ~gość (Gość)09.10.2019 23:49

Woda, ma to do siebie, że się gromadzi, a potem spływa. Ta złota myśl niejakiego Komorowskiego winna przyświecać wszystkim pogłębiającym.

10


wojciech ~wojciech (Gość)09.10.2019 08:43

Pewnie Antek planuje port dla łodzi podwodnych

94


chłop małorolny ~chłop małorolny (Gość)08.10.2019 19:56

panuje ogólnoświatowa susza, z zalewu sulejowskiego mają zamiar przenieść wszystko co kiedyś pływało na mazury a oni wyskakują z powodziami , kto to wymyślił i z jakiej partii to się już w pale nie mieści

55


gość ~gość (Gość)08.10.2019 21:57

Port wojenny będzie w Sulejowie zapewne też. Już nawet pieniądze są w budżecie państwa. Tak jak i na s12

125


gość ~gość (Gość)08.10.2019 21:56

Zięba był?

42


gość ~gość (Gość)08.10.2019 20:36

A gdzie Pan Antoni był przez całą MIJAJĄCĄ KADENCJĘ. W sprawie pogłębienia Pilicy nie zrobił NIC, a mógł jako minister Obrony. Droga S-12 - cały czas o niej mówiono i udawał,że nie słyszy. Ale przed końcem kadencji trzeba wspomnieć o newralgicznych bolączkach tut. regionu,żeby zdobyć poparcie wyborców.Jak drogi S-12 nie ma w planie, to na pewno nie będzie mowy o jakiejkolwiek realizacji .Zawsze u Pana Antoniego pojawia się COŚ Tajemniczego. Były tajemnicze wybuchy, były śmigłowce za 1 dolara i teraz jest tajemnicza organizacja ekologiczna.Jedyne wyjście to PODKOMISJA która zakończy prace w 2048 roku stosownym protokółem.

122


gość ~gość (Gość)08.10.2019 19:52

Piotrków tryb przeprasza za Maciara

175


Geronimo ~Geronimo (Gość)08.10.2019 19:41

Gdyby to już było przynajmniej rozpoczęte przed wyborami to bym zagłosował, a tak w ciemno nie ma mowy.

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat