„Niech wreszcie przyjdą i zaczną kopać!"

Tydzień TrybunalskiRegion Wtorek, 08 października 201941 9821
Latem lub jesienią 2020 roku mają rozpocząć się prace przy pogłębianiu Pilicy w naszym regionie. Takie zapewnienie padło z ust posła Antoniego Macierewicza podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Sulejowie.
Fot.: wikimedia.org

Pogłębienie Pilicy na odcinku 10 km (przed ujściem rzeki do Zalewu Sulejowskiego) to program realizowany przez Wody Polskie. - W końcu października gotowe będą już wszystkie prace przygotowawcze, łącznie ze wszystkimi planami, pozwoleniami i harmonogramem. Prace mają zacząć się latem lub jesienią 2020 roku – zapewniał poseł Antoni Macierewicz. - Zalew Sulejowski jest obiektem na miarę ogólnopolską, dziś niestety nie jest wykorzystywany ze względu na to, że Pilica niesie ze sobą różnorodne zanieczyszczenia. Przypomnę, że trwają już prace związane z oczyszczeniem tutaj, w Sulejowie obszaru międzywałowego z krzaków, różnych zarośli. Przetargi zostały już – przez Wody Polskie – przeprowadzone, a prace są w toku.

 

Co oznacza to dla Sulejowa i całego regionu? Przede wszystkim szansę na rozwój turystyki. - Ale też bezpieczeństwo, czyli zniwelowanie zagrożenia powodzią – dodaje burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. - Wiem, że teraz mamy suszę, ale jeśli mielibyśmy taką powódź jak w 2010 roku, to wały w Sulejowie nie wytrzymają, a to oznaczałoby podtopienie ok. 600 budynków. Z taką katastrofą województwo łódzkie nie miało nigdy do czynienia, bo jeszcze nigdy Pilica nie była tak bardzo podniesiona.

 

Burmistrz zapewnił, że piach, który będzie wydobywany z dna Pilicy, może być składowany na działkach miejskich. A chodzi o prawie pół miliona metrów sześciennych piasku. - Liczymy, że część zostanie w Sulejowie, na brzegu, bo to będą przepiękne, wielkie plaże – dodaje W. Ostrowski. - Od tego momentu będziemy mogli mówić o nowym etapie rozwoju turystyki w Sulejowie. Czekaliśmy na to 10 lat! Niech już przyjdą, zaczną kopać i wydobywać piasek.

 


Zainteresował temat?

8

4


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wapniorz ~wapniorz (Gość)08.10.2019 10:49

Tak będą kopać jak i wrócił samolot do Polski

123


PROPAGANDA ~PROPAGANDA (Gość)08.10.2019 10:28

Jak zrobią to uwierzę i zaufam Antoniemu.
Narazie to przypomniało mu się o Sulejowie przed wyborami.
Istna PROPAGANDA.
O pogłębianiu Pilicy i zalewu a także o oczyszczaniu słychać od kilku nastu lat.
Już w 2015 były zapowiedzi że w 2016 ma się rozpocząć oczyszczanie i pogłębianie zalewu i co z tego wyszło.
NIC.

222


bąbowiec ~bąbowiec (Gość)08.10.2019 10:18

Tak pogłębią jak jego komisja niewypałów wyjaśnia katastrofę Smoleńską?

203


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat