Niebezpieczny zjazd przy ul. Miast Partnerskich w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 23 sierpnia 201823 10956
Przez tzw. dziki zjazd, z którego chętnie korzystają piotrkowscy kierowcy, mogą ucierpieć rowerzyści i piesi. Mowa o zatoczce autobusowej przy ulicy Miast Partnerskich i znajdującej się kilkadziesiąt metrów dalej drodze przeznaczonej dla służb, prowadzącej do Słoneczka. Uliczka ta krzyżuje się z chodnikiem i ścieżką rowerową, przez co wyjeżdżające z niej auta stwarzają zagrożenie dla poruszających się tam pieszych i rowerzystów, tym bardziej, że z wyjazdu korzystają nie tylko przedstawiciele służb.

Ładuję galerię...

- Nie wiem, jak można wpaść na pomysł, aby zjechać tędy na kąpielisko. To przeszkadza nie tylko pieszym, ale także i rowerzystom. To pokazuje, jaką kierowcy mają bujną wyobraźnię. Wszystko po to, by zaoszczędzić 2 czy 3 minuty - mówi mieszkanka Piotrkowa.

 

Policjanci patrolują teren, ale do tej pory nie odnotowali przypadków niewłaściwego zachowania się kierujących, tymczasem urzędnicy zamierzają zamknąć ten wyjazd. - Miasto ma w planach przebudowę układu komunikacyjnego w tym rejonie. W związku z czym tzw. dziki zjazd w przyszłości zostanie zlikwidowany. Głównym celem tej inwestycji jest poprawa komunikacji w tym rejonie miasta, m.in. powstanie zjazd z ul. Wierzejskiej w ul. Miast Partnerskich - powiedział Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

Przebudowa tego miejsca jest uwzględniona w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Tymczasem my apelujemy o niekorzystanie z uliczki! 


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kocham Piotrków i ~Kocham Piotrków i (Gość)23.08.2018 14:53

jeszcze tutaj wrócę...

40


mom ~mom (Gość)23.08.2018 13:08

Cytuję:
Przez tzw. dziki zjazd, z którego chętnie korzystają piotrkowscy kierowcy, mogą ucierpieć rowerzyści i piesi .......... Mowa o drodze .......... przeznaczonej dla służb, prowadzącej do Słoneczka.


Rozumiem, że służby swoimi pojazdami samochodami nie stwarzają zagrożenia dla pieszych. W jakiej technologii wykonane są te samochody że nie zagrażają. A może tylko przystosować ten zjazd dla ruchu i prawidłowo oznakować. Lub całkowicie zamknąć.

74


gość ~gość (Gość)23.08.2018 12:01

MZKę tam dajta. Tą z najlepszej spółki w mieście.

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat