Niebezpiecznie przy obwodnicy miasta

ePiotrkow Środa, 09 kwietnia 201419 6016
- Zostałem powiadomiony przez mieszkańca, że ekrany akustyczne przy ulicy Miast Partnerskich zostały "pozbawione" drzwi awaryjnych – mówi radny Jan Dziemdziora, który interpeluje w tej sprawie.

- W związku z tym, że obecne warunki pogodowe i pora roku sprzyja zwiększonemu ruchowi ludzi uprawiających różne formy rekreacji, należy ten fakt uwzględnić biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i uzupełnić brakujące drzwi, których zadaniem jest zabezpieczenie jezdni przed wtargnięciem na jezdnię, a w sytuacji awaryjnej umożliwienie opuszczenie pasa drogowego. Ponadto za słuszną uwagę, należy uznać to, by przy uzupełnianiu drzwi ewakuacyjnych dokonać odpowiednich zabezpieczeń uniemożliwiających bądź utrudniających ich kradzież – pisze Dziemdziora.


W ekranach brakuje co najmniej 8 drzwi.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)11.04.2014 14:26

"CoolMen" napisał(a):
bezsens wydawania pieniędzy na ekrany w 40% przypadków.


Też wydaje mi się,że w tym miejscu więcej jest argumentów na "przeciw" niż "za". Dużo bardziej uzasadnionym miejscem na budowę ekranów dźwiękochłonnych byłaby linia kolejowa przebiegająca przez środek miasta, często kilka metrów od najbliższych domów... Ale jak rozumiem,ekrany buduje się przy nowych drogach, a nie przy starych szkalach kolejowych.
A szkoda!

10


CoolMen ~CoolMen (Gość)11.04.2014 10:36

"kierowca" napisał(a):
Wcale to nie bezsens, dzięki ekranom jeździ się bezpieczniej bo...nie ma takich porywów wiatru przy jeździe, oraz zima zabezpieczają przed przejazdem przez śnieżycę. A poza tym takie tereny za ekranami jest łatwiej sprzedać.


Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie kwestionuję samej idei stawiania ekranów tam gdzie jest to konieczne. Natomiast nie widzę konieczności ustawienia ich akurat na ulicy Miast Partnerskich, gdzie najbliższe osiedle jest w odległości ponad kilometr od linii drogi. Zresztą przywołuję w komentarzu opinie (nie moje) dotyczące tego tematu wytykające bezsens wydawania pieniędzy na ekrany w 40% przypadków. Co do podniesienia poziomu bezpieczeństwa to też jest kwestia dyskusyjna, jako że urbaniści już zauważają miejsca gdzie ekrany tworzą tunele aerodynamiczne, w których kierowcą bardzo źle się jeździ (patrz: http://rme.cbr.net.pl/archiwum/marzec-kwiecie-nr-54/182-ekologia-i-rodowisko/436-ekrany-akustyczne--czy-zawsze-s-potrzebne.html). Problem nadmiernej ilości ekranów i związanych z tym kosztów, czy też wręcz zagrożeń wynikających z ich ustawienia podjęto już dość dawhttp://www.pomorskie.eu/res/grafika/konwent_marszalkow_2011/5._stanowisko_ws_norm_halasu.pdfno - .
A co do wartości terenów za ekranami to czytałem tylko o obniżeniu wartości domów, nieruchomości i pretensjach ludzi z powodu utrudnienia dojazdu.

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)10.04.2014 23:26

Wstawić takie z desek, jak do wiejskiego wychodka (z zamykaniem na obrotowy kołek lub zakrzywionego gwoździa), może się wtedy nikt nie połaszczy... Czy normy unijne coś na ten temat mówią? ;)

10


ciotka klotka ~ciotka klotka (Gość)10.04.2014 18:58

"Bluberry" napisał(a):
ja myślę, że chyba jednak przyjemniej iść nie słysząc tych wszystkich warczeń silników


Warczą psy a samochody ? Trochę pomyśl zanim na przyszłość zaczniesz innych pouczać. I nie myl warczenia z warkotem.

01


broda ~broda (Gość)10.04.2014 15:43

"kierowca" napisał(a):
dzięki ekranom jeździ się bezpieczniej bo..


Taa. Tak sobie to tłumacz. Dzięki barierom ochronnym też ma być bezpiecznie, a jednak dziś znowu TIR spadł z estakady w Gdyni. Barierki nie pomogły.

Komentarz był edytowany przez autora: 10.04.2014 15:43

20


Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.04.2014 10:06

"gosc-21" napisał(a):
Obwodnica do nikąd....

Powiedział, co wiedział. Chyba nawet nie wiesz, gdzie leży ta ulica.

21


kierowca ~kierowca (Gość)10.04.2014 09:37

"CoolMen" napisał(a):
Pomysł ustawiania ekranów miał sens w miejscach gdzie droga przebiega w pobliżu zabudowań. Aby chronić ludzi przed hałasem. Ustawienie ich przy piotrkowskiej obwodnicy jest bez sensu, podobnie jak w 40% przypadków w całej Polsce. Interes w tym mają tylko firmy je produkujące i montujące.


Wcale to nie bezsens, dzięki ekranom jeździ się bezpieczniej bo...nie ma takich porywów wiatru przy jeździe, oraz zima zabezpieczają przed przejazdem przez śnieżycę. A poza tym takie tereny za ekranami jest łatwiej sprzedać.

30


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)10.04.2014 08:28

Obwodnica do nikąd....

22


wizytator ~wizytator (Gość)09.04.2014 19:50

a w jaki sposób"jezdnia"może wtargnąć na jezdnię?

30


Bluberry ~Bluberry (Gość)09.04.2014 19:03

"baba" napisał(a):


po to są te ekrany droga/drogi ,,babo"
- niedaleko jest osiedle, na którym mieszkają ludzie, więc ekrany ,,odbijają" hałas jadących samochodów dochodzący z obwodnicy
- jest tam plaża ,,Słoneczko" na którą chodzą zarówno mieszkańcy tego osiedla, jak i zwyczajni turyści, a ja myślę, że chyba jednak przyjemniej iść nie słysząc tych wszystkich warczeń silników
- ludzie chodzący tam z małymi dziećmi: dzieci dzięki tym ekranom nie będą mogły wybiec na ulice (nie daj Boże!)
Wystarczy ci tyle, czy mam wymieniać dalej?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat