Nie żyje Leopold Żurowski

ePiotrkow Poniedziałek, 20 czerwca 201615 10714
W wieku 74 lat zmarł piotrkowianin Leopold Żurowski.

Żurowski był w 2014 roku najstarszym kandydatem w wyborach na prezydenta Piotrkowa. Najstarszym, ale za to z najmłodszym sercem. W 1988 roku uległ wypadkowi. W 1990 prof. Zbigniew Religa przeszczepił mu serce 17-letniego chłopaka Zbyszka Hajduka. Piotrkowianin był najdłużej żyjącym pacjentem z przeszczepionym sercem.

 

Żurowski był inżynierem budowlanym. Znanym z tego, że kontestował otaczającą nas rzeczywistość, wielokrotnie deklarował walkę z korupcją.

 

Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 20 czerwca w Wodzisławiu.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.02.2020 19:32

Znałam go nie długo. Ale obdarzyłam sympatią.Mial dużo problemów, przez to że żył i niechcący ranił najbliższych, tylko przez to że chciał normalnie żyć, a nie mógł. :((((Niech spoczywa w pokoju...

10


Pamiętam ~Pamiętam (Gość)20.06.2016 14:57

Śp. Leopold Żurowski był dyrektorem nieistniejącego już Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego (PBO) na ul. Wroniej. Był też radnym w piotrkowskiej radzie miejskiej kilka kadencji temu. Na jego pogrzeb do Wodzisławia Śl. pojechała delegacja z Piotrkowa.

62


bolek ~bolek (Gość)21.06.2016 20:53

Ciekewe czy chłopu udało sie wygrac sprawy z zusem wyrazy wspólczucia dla rodziny

41


Jan ~Jan (Gość)21.06.2016 14:46

Wzór człowieka dobrego.

51


Andrzej ~Andrzej (Gość)21.06.2016 01:00

Wspaniały facet, był moim przełożonym w Piotrkowskim Kombinacie Budowlanym. Niezmiernie mi przykro. Żegnaj, Szefie!

63


.. ~.. (Gość)20.06.2016 21:54

nie w Wodzisławiu Śląskim tylko w Wodzislawiu

61


R.I.P. ~R.I.P. (Gość)20.06.2016 21:19

Wspaniała postać.
Dobry, prawy, uczynny, słowny, pracowity człowiek.
Świetny organizator, fachowiec i sprawiedliwy dyrektor.
Niechaj spoczywa w pokoju!

72


Ruch Społeczny Nowa Polska z przedstawicielami ~Ruch Społeczny Nowa Polska z przedstawicielami (Gość)20.06.2016 21:08

Ja Aniołka znałem Leopolda Żurowskiego pomagalem jemu był chochany dobry bardzo pomagał chcia ludziom brał udział wyborach na Prezydent zabroniono mu nakładać na słupach tablicach Przystankach i tabilach ogłoszeniowych i na tabilach klatek budynków na szybach sklepu przez prezydenta Piotrkowa tryb a prosi się obecnego co zadzi Miastem chciał do debat siadac z radnymi i prezydenta miasta Piotrkowa tryb ależ on nie chcieli ależ on się nie podał był wielki i waleczny i twardy tylko jak bliska odchoodzi ukochana osoba rozic to cierpi rodzina cala i jego przyjaciele wielkie kondolecie rodzinie Synowi z rodzina i żonie składam kondolecjie wielkiemu Aniolkowi dulugo Leopoldowi Zurowskuem bog z toba niech cie prowadzi i pomaga w niebie niech tobie aniołki ciebie prowadzą i pomagają bog z toba przyjacielu odeszed dobry Aniołek kochany i troskliwy człowiek takiego człowieka przyjaciela ojca dziadka narodu jakim bym Leopold Żurowski jak żył budował cały Piotrków Tryb i szkołę uczelnie z boiskiem i budynkami co w jedym mieszkał przez wiele lat najlepszy człowiek i kochany wiedzą to jego wierni przyjaciele te co mu pomagali w ostatnich latach które był znim jako żył wiele budował szkoły żłobki przedszkola place zabaw stracił serce swoje młode i dostał nowe serce i po 27lat przeszczepie serca miał codzienie dializowany był Aniołem do naśladowania pomagał wieloma ludzim powkni naszego Aniołka nazwać patronem Piotrkowa tryb nazwać wszystkie uljce budynkni i szpitale jego imieniem i nazwiskiem nazwać za jego cale życie i powini opowiadać dzieciom w szkołach powkni książki pisać i na urzędach jak pałac prezydenta Piotrkowa tryb jego imieniem nazawac Leopolda Żurowskiego on na to zasłużył na to kichany aniolek wiedzą otym jego drodzy przyjacie z Ruchu Spolecznego Nowa Polska z prezesem i przedstawicielami terenu całego kraju i Piotrkowa tryb i tych co byli przy nim do koca jego życia bóg z toba przyjacielu Leopoldzie Żurowski żegnają ciebie przyjaciele z Ruchu Spolecznego Nowa Polska którym byłeś członkiem i patronem i skladamy rodzinie twojej przyjacielu kondolencje a teraz bóg z toba pozdrowienia od przedstawicielow co tobie pomagali pomagali tobie bóg z toba odpoczywaj w pokoju .

66


sklave sklaveranga20.06.2016 12:50

Odchodzą od nas ostatni entuzjaści, wielcy społecznicy i ludzie honoru. Cześć Jego Pamięci! Był to wspaniały człowiek.

144


przykro ~przykro (Gość)20.06.2016 15:46

jest mi przykro

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat