Nie żyje Bronisław Cieślak, odtwórca roli porucznika Borewicza. Przypominamy zlot fanów serialu "07 zgłoś się"

Strefa FM Niedziela, 02 maja 20211 3498
Odwórca ról porucznika Borewicza i detektywa Malanowskiego nie żyje. W wieku 77 lat zmarł aktor i dziennikarz Bronisław Cieślak, który zmagał się z chorobą nowotworową. W 2017 roku uczestniczył w zlocie fanów serialu "07 zgłoś się", który obył się w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku. Najpierw pracował jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W latach 70. zaczął zajmować się aktorstwem. Zadebiutował w serialu "Znaki szczególne", po czym dostał główną rolę porucznika Borewicza w uwielbianym przez telewidzów serialu "07 zgłoś się". Popularność przyniosła mu też rola detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu "Malanowski i partnerzy".


Przeczytaj rozmowę z Bronisławem Cieślakiem oraz Jerzym Rogalskim, odtwórcami ról poruczników Borewicza i Jaszczuka w popularnym serialu "07 zgłoś się"


We wrześniu 2017 roku w Radomsku i Piotrkowie odbył się zlot fanów serialu "07 zgłoś się". Bronisław Cieślak i Jerzy Rogalski przyjechali do Piotrkowa i z trudem mogli przejść przez czekający na nich tłum wielbicieli. Każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie z filmowym Borewiczem, każdy chciał uścisnąć sobie z nim dłoń. Podczas spotkania z aktorami nie zabrakło opowieści i anegdot z planu filmowego, żartów czy historyjek, obrazujących popularność obu filmowych poruczników zarówno wśród widzów serialu, jak i milicji, a później policji. Wywiad z Bronisławem Cieślakiem i Jerzym Rogalskim w klubie „Sejf” poprowadził Artur Wolski, dziennikarz Radia Strefa FM Piotrków.

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

żegnaj... ~żegnaj... (Gość)02.05.2021 15:34

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat