Nie zostawiaj nikogo w zamkniętym pojeździe!

PolicjaKraj Niedziela, 20 czerwca 20214 1517
Wystarczy niespełna 15 minut, aby temperatura w zamkniętym samochodzie przekroczyła 50 stopni Celsjusza. Pod żadnym pozorem nie można w takich warunkach zostawiać wewnątrz pojazdu dzieci, osób starszych czy zwierząt. Rozgrzany samochód, może okazać się dla nich śmiertelną pułapką.
fot. pixabay.com

Wyczekiwane przez wielu ocieplenie, może nieść za sobą także olbrzymie zagrożenie. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowcy i odpowiedzialności. Policjanci kolejny raz apelują, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Wystarczy kilkanaście minut, by temperatura w zamkniętym samochodzie, wzrosła do ponad 50 st.C. Takie warunki dla dziecka lub zwierzęcia to bezpośrednie narażenie zdrowia i życia Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Warto pamiętać, że dzieci są bardziej wrażliwe na ekstremalne temperatury niż dorośli. Dla dziecka już 40 stopni wystarczy, by doznało udaru cieplnego.


Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

 

źródło: KPP w Opocznie


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ggg ~Ggg (Gość)20.06.2021 12:45

A jak zostawię okna otwarte do połowy to co wtedy?

24


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.06.2021 12:44

Tylko spubujta mi wybić szybę w moim lanosie

34


5g ~5g (Gość)20.06.2021 15:03

Muchy też nie można zostawić? Może chociaż komara?

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat