Nie znajdziesz pracy po pedagogice?

Strefa FM Środa, 27 sierpnia 201431 6821
Najwięcej bezrobotnych w Urzędzie Pracy to osoby bez kwalifikacji. Ale są też osoby z wykształceniem wyższym, głównie po pedagogice.

- Mamy dużo bezrobotnych z wykształceniem średnim, ale nie tylko. Dużo osób z wykształceniem wyższym nie ma pracy, głównie po kierunkach pedagogicznych, po których nie ma zatrudnienia. Młodzi ludzie podczas wyboru kierunku studiów powinni brać pod uwagę rynek pracy i nie wybierać jednak kierunków humanistycznych - mówi Barbara Matyjaszewska, pośrednik pracy, doradca klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.

Dlatego wybierając kierunek studiów pamietajmy o tym, jakie są możliwśoci rynku pracy.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Oświatowiec ~Oświatowiec (Gość)25.05.2015 00:18

Pedagogika daje jej absolwentom mnóstwo możliwości. Podstawa, to wiedzieć, czego się chce i odpowiednio to wyeksponować w swoich dokumentach aplikacjach. Wiele wskazówek, jak powinno wyglądać dobre CV nauczyciela lub pedagoga, opublikowano tutaj: https://akademiakreatywnejedukacji.wordpress.com/2015/03/26/cv-nauczyciela-cv-pedagoga/

00


stsosuneczek ~stsosuneczek (Gość)18.12.2014 20:05

"stosunkowiec" napisał(a):

ty, al-bundy pewnie studiowałeś na stosunkach? za brak logicznego myślenia byś jełopie u Walakowej i Stępnickiej wylatywał z zajęć i podłogę lizał przed drzwiami na dyżurach aż miło, nie mówiąc o profesorach. ciekawe czy nie uważacie że największe mądrale co nie przeszły przez nasze studia i wszystko wiedzą i największe głupoty o nas piszą? ale w jednym się zgadzam, za dużo ludzi kończy studia.
Człowieku to jest najbardziej żałosny kierunek jaki można studiować, wiem bo go skończyłem. Poziom na tej uczelni jest tak żałosny, że studenci którzy się o tym zorientowali uciekali z Ptb do Wawy cz Łodzi, a tam się zaczynała dopiero szkoła życia. więc nie pisz mi że na tym kierunku w Piotrkowie Trybunalskim było taaak ciężko. Nie oszukujmy się ta dostają się osoby z niskimi wynikami. Al- Bundy ma 100 %, UJK w Piotrkowie Trybunalskim to producent bezrobotnych magistrów.

00


conan ~conan (Gość)02.09.2014 22:23

"Al-Bundy" napisał(a):
Studiowałeś jakiś gówniany kierunek na podrzędnej uczelni, a pajacujesz, jakbyś nie wiadomo czego dokonał. Zejdź na ziemię.


A Ty al-bundy CO skończyłeś? Sorbonę? pewno nie, bo dowcip masz jak z wieczorówki z OHP!
dajcie spokój. od razu widać że ćwok. tylko może śrubki przekładać, a jak mu proponujesz myślenie to boli. i Piotrków mu śmierdzi, niech spada...

21


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)02.09.2014 17:50

"stosunkowiec" napisał(a):
chcesz się sprawdzić to dostaniesz zadanie z geopolityki, jedno z takich co chodziło na zaliczenie przedmiotu na tróje? zobaczymy kto ma problem z logicznym myśleniem?


Nie ośmieszaj się. Gdyby nie to, że muszę pracować, aby z czegoś żyć, to takie pięcioletnie studia "stosunki międzynarodowe" mógłbym sobie ukończyć "dla rozrywki" z jedną ręką w gaciach. Tylko co bym z tego miał? Perspektywy dobrej pracy? Prestiż? Wolne żarty. Co najwyżej wiedzę o wątpliwej przydatności, bo sytuacja geopolityczna ulega stałym zmianom. Mogłem taki kierunek ukończyć zamiast tego, który wybrałem, ale po pierwsze nie wzbudzał on moich zainteresowań, po drugie szkoda czasu na zgłębianie pierdół.
A tak na marginesie, to moje wykształcenie leży daleko poza Twoim zasięgiem. Z zadaniami też musiałem się zmagać takimi, których samej treści nawet byś nie zrozumiał. Więc sobie daruj to wysmętnianie. Studiowałeś jakiś gówniany kierunek na podrzędnej uczelni, a pajacujesz, jakbyś nie wiadomo czego dokonał. Zejdź na ziemię.

10


stosunkowiec ~stosunkowiec (Gość)01.09.2014 22:34

"Al-Bundy" napisał(a):
Aleś mi pojechał, niczym dupa po nieheblowanej desce...


I mam nadzieję że drzazgi z dupy będziesz wyjmował długo, długo. chcesz się sprawdzić to dostaniesz zadanie z geopolityki, jedno z takich co chodziło na zaliczenie przedmiotu na tróje? zobaczymy kto ma problem z logicznym myśleniem? cały net do Twej dyspozycji, tak jak był do naszej? wchodzisz?

01


tutaj tutajranga30.08.2014 21:48

Luzik, i bardzo dobrze. niech sobie ludzie drukują dyplomy w domu. Oprawiają w ramki.
Tymczasem rozmowa w firmie, gdzie podstawowa stawka jest pięciocyfrowa odbywa się tak:
- Dzień dobry. Proszę usiąść. To jest test z języka angielskiego. Ma pan/i na wypełnienie dokładnie pół godziny. Będę panu/i towarzyszył.
...
- Dziękuję. Teraz przechodzimy do testu psychometrycznego. Ma pan/i dokładnie pół godziny na rozwiązanie. Będę panu/i towarzyszył.
- Dziękuję, że się pan/i z nami skontaktował. Wkrótce się odezwiemy.
Pytanie o "dyplom" jest ostatnim, które się zadaje. Albo nie zadaje się wcale.

10


luzik luzikranga30.08.2014 21:25

[/cytat]"Al-Bundy" napisał(a):
Za bardzo obniżono poziom, przez co zbyt dużo ludzi kończy studia.
[cytat="taki-jeden"] problem zaczyna się już wcześniej
Kiedyś miałem okazję prowadzić wykłady oraz ćwiczenia w pewnej piotrkowskiej szkółce. Trzeba było dokończyć semestr z przedmiotu, który tak naprawdę nie był wykładany. Młodzież miała szczątkową wiedzę i trochę zapału, więc próbowałem zachęcić ich różnymi gadżetami i trickami. Efekt i tak był raczej mizerny. Nadrabialiśmy w dwa tygodnie, po kilka godzin co dwa dni - a pózniej egzamin. Przed egzaminem przyszedł do mnie pan dziekan i powiedział, że młodzież mamy zdolną, egzaminy zdają wszyscy i z reguły wszyscy otrzymują oceny na poziomie minimum "4". Mój egzamin zdali wszyscy, a na prawie trzydzieści osób trafiły się raptem tylko dwie gołe czwórki. A reszta? Dośpiewajcie sobie. O to, abym nie "pomylił" się przy wystawianiu ocen dbał pracownik oddelegowany przez pana dziekana...

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)30.08.2014 20:30

"stosunkowiec" napisał(a):
ty, al-bundy pewnie studiowałeś na stosunkach?


Aleś mi pojechał, niczym dupa po nieheblowanej desce...
Przyznaję, że jako człowiek praktyczny i oszczędny, studiowałbym w Piotrkowie, gdyby tu był choć jeden kierunek, który by mnie zainteresował. Niestety, nie było, i musiałem ruszyć się nieco dalej...

"stosunkowiec" napisał(a):
za brak logicznego myślenia byś jełopie u Walakowej i Stępnickiej wylatywał z zajęć i podłogę lizał przed drzwiami na dyżurach aż miło, nie mówiąc o profesorach. ciekawe czy nie uważacie że największe mądrale co nie przeszły przez nasze studia i wszystko wiedzą i największe głupoty o nas piszą?


Łomujborze! Stosunki międzynarodowe motorem światowego postępu i rozwoju techniki! Zapewne wespół z europeistyką... ;) Trudniejszych kierunków już nie ma?

"stosunkowiec" napisał(a):
ale w jednym się zgadzam, za dużo ludzi kończy studia.


Nawet tacy, którzy nie wiedzą, że zdania rozpoczynamy wielką literą. Do czego to doszło? ;)

21


stosunkowiec ~stosunkowiec (Gość)29.08.2014 23:38

"Al-Bundy" napisał(a):


ty, al-bundy pewnie studiowałeś na stosunkach? za brak logicznego myślenia byś jełopie u Walakowej i Stępnickiej wylatywał z zajęć i podłogę lizał przed drzwiami na dyżurach aż miło, nie mówiąc o profesorach. ciekawe czy nie uważacie że największe mądrale co nie przeszły przez nasze studia i wszystko wiedzą i największe głupoty o nas piszą? ale w jednym się zgadzam, za dużo ludzi kończy studia.

02


sól ~sól (Gość)29.08.2014 00:46

"ktos" napisał(a):


To zmieniamy nazwiska, teraz to żaden problem, i po podstawówce zasuwamy do Sulejowa.O cholera, ale te korki....A poza tym po tych wyborach wszystkie etaty w oświacie sulejowskiej zagarną byłe sulejowskie urzędasy-nieroby.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat