Nie zapomnij umyć jagód przed zjedzeniem

Strefa FMRegion Wtorek, 02 lipca 20194 3068
Jagody - ukochane wakacyjne owoce wielu z nas - zaczynają się pojawiać w lasach. Jeśli jednak nie chcecie by przyjemność czerpana podczas jedzenia została przerwana wizytą w szpitalu - NIGDY nie jedzcie jagód w lesie, prosto z krzaka, bo mogą być zakażone niebezpieczną bąblownicą. Dotyczy to wszystkich leśnych owoców.
Fot.: pixabay

We wtorek na targowisku przy piotrkowskiej Hali Targowej można było kupić słoik tych owoców za ok. 14 złotych, lepiej jednak nie jeść ich od razu, najpierw je umyjmy pod bieżącą wodą.

 

 - Atestów na owoce leśne nie ma, ale musimy uważać w związku z tym, że mogą być zanieczyszczone odchodami zwierząt, możemy więc zarazić się różnymi chorobami. Popularna bąblownica na przykład jest przenoszona przez tasiemca bąblowca - ostrzega Danuta Dmochowska z Sanepidu.

 

Ostrożność trzeba też zachować wobec owoców kupowanych na straganach.

 

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.07.2019 21:46

Lepiej nie myc. Natura.

12


gość ~gość (Gość)02.07.2019 14:40

Jaka bezcenna rada.

20


gość ~gość (Gość)02.07.2019 14:11

Jagody to już się kończą, a nie zaczynają.

40


facet z prowincji rakowskiej ~facet z prowincji rakowskiej (Gość)02.07.2019 13:24

wszystkie owoce trzeba myć nie tylko te leśne ale te z marketu też. Sam widziałem jak w biedronce kobita pogrzebała w tyłku później powąchała palce po czym przebierała w jabłkach, brała i odkładała a później ktoś takie zakalone bakteriami kałowymi zje.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat