Nie zabraknie tlenu dla pacjentów piotrkowskiego szpitala

Strefa FM Czwartek, 15 kwietnia 202112 1921
Piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika wzbogacił o dodatkowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzja o instalacji zapadła w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością poddawania tlenoterapii większej liczby pacjentów placówki – szczególnie tych chorych na Covid-19. - Obecnie nie stwierdzamy żadnych problemów z dostępnością, kwestiami logistycznymi ani zamawianiem tego życiodajnego leku- podkreślają przedstawiciele szpitala.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

 

- W historii funkcjonowania Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie nigdy nie zdarzyła się sytuacja, w której zabrakłoby tlenu medycznego dla pacjentów. Aby utrzymać ten standard przy obecnej sytuacji epidemicznej, kiedy zapotrzebowanie na ten lek znacząco wzrosło, pod koniec ubiegłego roku podjęto decyzję o instalacji drugiego zbiornika na tlen ciekły na terenie naszego szpitala – mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik piotrkowskiego SSW.


Nowy zbiornik - podobnie jak ten funkcjonujący już wcześniej – ma pojemność 6,5 tys. kg. Dzięki nim piotrkowska placówka zyskała spory „bufor bezpieczeństwa” przed ewentualnymi niedoborami tlenu. Oprócz nich, szpital korzysta również z wielu butli mobilnych o pojemności od 2 do 40 kg, które są wykorzystywane m. in. w czasie transportu medycznego pacjentów.


- Według prowadzonych przez nas statystyk, w chwili obecnej na dobę zużywanych jest około 1000-1400 kg tlenu, a od początku listopada 2020 roku wykorzystano go ponad 120.000 kg. Obecnie tlen zamawiany jest średnio raz w tygodniu – informuje rzecznik piotrkowskiego szpitala.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bobi ~Bobi (Gość)16.04.2021 09:16

110 tyś osób umarło na raka w tym roku czy ktoś o tym mówi

50


Alan ~Alan (Gość)15.04.2021 23:03

Osoby starsze nie kwalifikują się na podawanie tlenu tak twierdzą lekarze piotrkowscy Kto odpowiada za wydanie takiej decyzji???!!!! To jest skandal

60


Autor 4 ~Autor 4 (Gość)15.04.2021 20:39

To odnalezli skradziony samochod z tlenem?

50


ler. ~ler. (Gość)15.04.2021 11:53

Taka informacja cieszy jak wszystko co ma na celu poprawę losu pacjentów.

102


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)15.04.2021 11:47

Tlen jako lek. Zawsze myślałem że jest to gaz, składnik powietrza atmosferycznego. Jako że nadchodzi nowy ład i nic już nie będzie takie samo jak dotychczas, jest możliwe że światowe koncerny farmaceutyczne opatentują na wyłączność tlen, a politycy pilnie i usłużnie wykonają polecenia Góry i opodatkują zwykłych oddychaczy, którzy zużywają bez umiaru ten cenny i drogocenny lek, jakim jest tlen. Jako przykład nowego, mafijny handel wymyślonymi z kapelusza certyfikatami CO2 i związane z tym jakieś limity (typowy światowy wałek, albo kręcenie lodów), podatek od deszczu i wiele innych.

67


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat