Nie wszyscy piotrkowianie przestrzegają kwarantanny

ePiotrkow Sobota, 28 marca 202083 19333
Według wstępnych ustaleń policji naruszenia kwarantanny mógł dopuścić się w czwartek mieszkaniec osiedla Jagiellońska przy ul. Batorego, który został nią objęty po powrocie z zagranicy.

O sprawie tej poinformowali nas zaniepokojeni czytelnicy, według których mężczyzna objęty obowiązkową kwarantanną opuszczał swoje mieszkanie np. w celu zrobienia zakupów.  Jak poinformowała nas asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie do funkcjonariuszy również dotarło zgłoszenie od sąsiadów, że na osiedlu przy ul. Batorego dochodzi do naruszania zakazu wychodzenia z  domu. Na wskazane miejsce został wysłany patrol, który pomimo podjętych starań nie był w stanie skontaktować się z mężczyzną i potwierdzić czy znajduje się on w mieszkaniu. Dopiero drugi, wysłany kilka minut później zastał go w domu. Na ten moment trwa ustalanie czy doszło do złamania przepisów. Jeśli okaże się, że mężczyzna rzeczywiście nie przestrzegał kwarantanny to do sądu zostanie skierowany wniosek o jego ukaranie. Grozi mu nawet do 30 tys. złotych kary. 

 

Asp. Izabela Gajewska przypomina, że obowiązuje absolutny zakaz wychodzenia dla osób objętych kwarantanną, a jeśli mają oni jakieś potrzeby np. zakupy czy odbiór leków, mogą poinformować o nich policjantów, którzy przekażą sprawę odpowiednim służbom. Przypomina również, że policja prowadzi regularne kontrole osób w kwarantannie. Funkcjonariusze starają się prowadzić je o różnych porach, a to że kogoś już odwiedzili danego dnia nie oznacza, że kilka godzin później nie pojawią się tam ponownie.

 

Policja sprawdza też ze śmigłowca czy ludzie nie zbierają się w grupach. 


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (83)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mag ~mag (Gość)29.03.2020 22:32

Ludzie dlatego są na kwarantannie, żeby NIE ZAKAŻAĆ innych!!! Może ten ktoś nie ma objawów, może nie ma tego wirusa, ale tyle krzyku było, że Polska wpuszcza do kraju wszystkich z całej Europy, że przywożą wirusa, a teraz jak wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla tych osób to robi się wielki krzyk, że ktoś zwrócił uwagę na fakt łamania tej kwarantanny. Przecież ten człowiek może też was zakazić, wasze dzieci, rodziców, ukochanych! Naprawdę nie rozumiecie co to jest epidemia? A co gorsza nie ma na wirusa ani lekarstwa, ani szczepionki. Czy naprawdę chcecie mieć tu w naszym kraju drugie Włochy czy Hiszpanię? Zobaczcie co się dzieje w USA, tam nie ma żadnej kwarantanny, ale w "nagrodę" mają codziennie tysiące nowych zakażeń. Tego chcecie?

40


Szpicle z ul. Batorego ~Szpicle z ul. Batorego (Gość)28.03.2020 10:27

Polska powoli staje się państwem policyjnym jak za komuny. Tylko patrzeć jak uaktywnią się ormowcy i zomowcy. Ten kto na kogoś donosi nazywa się szpicel. Siedzą ci szpicle w oknach i zza firanek obserwują co kto robi. Młodzi tego nie robią tylko ramole którzy nie mają innego zajęcia jak donoszenie na kogoś.

759


dekkers ~dekkers (Gość)28.03.2020 22:56

Mam pytanie: czy jeśli mam umówioną kilka miesięcy temu wizytę u tatuatora w innym mieście (około 100km), to czy mogę jechać? Czy zatrzyma mnie policja na trasie? Nie jestem na kwarantannie, a salon tatuażu cały czas pracuje i stosuje wszystkie możliwe środki ochrony...

08


gość ~gość (Gość)29.03.2020 08:13

Podajcie nazwiska i adresy nosicieli!

32


gość ~gość (Gość)29.03.2020 15:00

Masz racje nie odbieraja a jak znajoma pojechała to zgłosić osobiście na komende to powiedzieli aby zrobiła to mailem i komu tu ufać żenada

30


polaczek1980 ~polaczek1980 (Gość)28.03.2020 23:53

Witam gdzie zgłaszać nieprzestrzeganie kwarantanny. Wczoraj sąsiad wrócił z Anglii teoretycznie powinien być w kwarantannie. Wychodzi z psem jeździ na zakupy. Dzwoniłem na policje Piotrków nie odboiera telefonu. Dzwoniłem na numery sanepid Piotrków też nie odbierają. Po 1,5h zadzwoniłem na straż miejską tam odebrali zgłosiłem. Jestem wystraszony stanem... To nie jest sytuacja z telewizji... Telefony choć nie zajęte nie są odbierane...

61


gość ~gość (Gość)28.03.2020 19:21

Uprzejmie donosze, że ...... Piotrków to miasto k.apu.śniaków .....

635


jakim prawem ~jakim prawem (Gość)28.03.2020 17:24

Państwo policyjne! Gdzie nasze prawa. W woj. łódzkim i w Piotrkowie jeszcze nikt nie umarł z tego powodu. Wprowadźcie stan wojenny i zacznijcie strzelać do wychodzących z domu.

542


gość ~gość (Gość)28.03.2020 19:47

Do wszystkich rzekomych obroncow tzw.praw obywatelskich - wbijcie sobie do tych swoich pustych łbów,ze jesli teraz sie wszyscy nie zmobilizujemy i nie dostosujemy do restrykcji,to zagramy z Włochami w finale! Myslicie czasem o ludziach pracujacych w sluzbie zdrowia,ktorzy i tak juz maja full pracy bez lekkomyslnosci takich jak wy?

341


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat