Nie tak miała wyglądać ta sobota

Kraj Sobota, 02 lutego 201931
Piotrkowianin przegrał pierwszy ligowy mecz w tym roku, Gwardia Opole pokonała nasz zespół 25:23 (14:9), punkty w Kielcach straciła też Piotrcovia, która uległa tamtejszej Koronie po serii rzutów karnych.

Piotrkowianin wygrał cztery ostatnie mecze w poprzednim roku, dlatego kibice mieli nadzieję, że pojedynek z Gwardią Opole również zakończy się zwycięstwem  piotrkowskich szczypiornistów, wyżej notowany rywal był jednak lepszy. O porażce naszych zawodników w dużej mierze zdecydowała nie najlepsza pierwsza połowa. W drugiej części meczu podopieczni Dmytro Zinchuka zaczęli odrabiać straty, 35 sekund przed końcem nasi szczypiorniści przegrywali tylko jedną bramkę i mieli piłkę. Popełnili jednak dość prosty błąd i stracili piłkę, przegrywając ostatecznie 23:25. Kolejny ligowy mecz już w czwartek, 7 lutego, Piotrkowianin zmierzy się wówczas na wyjeździe z jednym czołowych zespołów PGNiG Superligi - Górnikiem Zabrze.

Punkty straciła też Piotrcovia. Po sensacyjnym zwycięstwie z Energą Koszalin, wydawało się, że w Kielcach piotrkowianki również powalczą o komplet punktów. Pierwsza połowa była wyrównana, jednak w drugiej to gospodynie dominowały, jeszcze dziesięć minut przed zakończeniem spotkania kielczanki prowadziły 25:20, ale ostatecznie nasze zawodniczki zdołały doprowadzić do remisu. Rzuty karne lepiej wykonywały jednak piłkarki z Kielc i wygrały ten konkurs 4:2. Piotrcovia ostatecznie wyszarpała jeden punkt, który może się okazać niezwykle ważny. W kolejnym meczu jeszcze trudniej będzie wywalczyć komplet punktów, ponieważ 10 lutego piotrkowianki zmierzą się w Lublinie z MKS Perłą. W tym meczu, w poprzednich zresztą też, na boisku nie zameldują się Agata Wypych i Monika Kopertowska. W tym sezonie na placu gry już ich nie zobaczymy, ponieważ obydwie rozpoczęły przerwę macierzyńską. Przyszłym mamom gratulujemy.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23:25 (9:14) Gwardia Opole 23:25

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski 1, Procho - Szopa 12/5, Iskra 2, Kaźmierczak 2, Swat, Nastaj 2, Surosz 1, Mróz 1, Woynowski 1, Sobut 1, Andreou, Pożarek, Pacześny.

Korona Handball Kielce 27:27 (13:12) - karne 4:2 MKS Piotrcovia Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Senderkiewicz 7/1, Wasilewska 7, Despodovska 4, Ciura 3, Belmas 2, Klonowska 2/1, Ivanović 1, Gajewska 1, Małecka, Zaleśny, Cygan.