Nie pal liści na działce

Strefa FM Środa, 16 listopada 201634 6620
Przypominamy, że na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nie można spalać w ogniskach odpadów zielonych. Dopuszczając się takiego wykroczenia, możecie narazić się na surową karę.

- Odpady te objęte są obowiązkiem selektywnego zbierania odpadów wskazanym w regulaminie utrzymania porządku i czystości na terenie Piotrkowa. Za popełnienie tego rodzaju wykroczenia, czyli za spalanie liści na terenie posesji, grozi mandat karny do 500 zł - mówi Jan Sońta z piotrkowskiej Straży Miejskiej.

 

Co należy robić z odpadami zielonymi? - Zebrane z chodnika liście można albo gromadzić w przydomowych kompostownikach, albo zebrać do worków i zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów biodegradowalnych przekazać firmie zajmującej się wywozem tych odpadów. Można też we własnym zakresie przekazać te liście nieodpłatnie do punktu selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta – radzi Sońta.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Majk ~Majk (Gość)16.11.2016 09:07

Nie wiem, czy to wszystko idzie w dobrą stronę... Nagle ci, którzy wypalają liście są wielkimi szkodnikami godnymi mandatu... Kiedyś to było całkiem normalne, że działkowicze wypalają liście i inne roślinne odpady. Teraz jest to skomplikowana sprawa, którą może zająć się tylko firma albo trzeba samemu to utylizować długotrwale ... Paranoja. Skoszonej trawy z trawnika też nie mogę wyszuszyć i spalić....

122


gość ~gość (Gość)16.11.2016 08:59

Wszystko fajnie. Mam tylko kilka pytań. Czy dostanę więcej worków na dużą ilość bioodpadów ? Czy jak wystawię więcej worków to czy łaskawcy od śmieci zechcą mi je zabrać, oraz czy jak nie mam worków, wystarczy, że liście wygrabię przed posesję a fachowcy od selektywnego zbierania odpadów je zabiorą ?
Na wszystkie pytania dostaniecie odpowiedź NIE. I jesteśmy w kropce. Spalić nie można, ale zabrać też ich nikt nie zabierze, bo nie będzie więcej worków, a luzem nie wolno. Mało tego Straż Miejska może dać nam jeszcze mandat, tym razem za zaśmiecanie. Więc proszę odpowiedzieć co robić ? Jak żyć ?

130


sklave sklaveranga16.11.2016 08:49

Polska to dzika kraj władza potrafi tylko karać szarego obywatela. A skoro są kary to powinny być i nagrody. Oczywista oczywistość nie dla władzy ale dla tego szarego obywatela.
Cały rok jeździsz i nie otrzymałeś mandatu dodatni plus na konto punktowe kierowców powinno wpłynąć na ten przykład + 5 punktów. Porządek wokół posesji ujemny minus w podatku na ten przykład – 200 złotych polskich. Regularnie płacisz czynsz etc rozmarzyłem się. No ale czy nie mam racji? Tylko władze nie potrafi się sama ukarać gdy spóźni się z wypłatą należnego zwrotu. SZLACHTA BALUJE PLEBS HARUJE. Nie spotkałem polityka, którego byłoby stać na powiedzenie „mea culpa” moja wina. Więcej na http://sklave.manifo.com/

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat