Nie pal liści na działce

Strefa FM Środa, 16 listopada 201634 6816
Przypominamy, że na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nie można spalać w ogniskach odpadów zielonych. Dopuszczając się takiego wykroczenia, możecie narazić się na surową karę.

- Odpady te objęte są obowiązkiem selektywnego zbierania odpadów wskazanym w regulaminie utrzymania porządku i czystości na terenie Piotrkowa. Za popełnienie tego rodzaju wykroczenia, czyli za spalanie liści na terenie posesji, grozi mandat karny do 500 zł - mówi Jan Sońta z piotrkowskiej Straży Miejskiej.

 

Co należy robić z odpadami zielonymi? - Zebrane z chodnika liście można albo gromadzić w przydomowych kompostownikach, albo zebrać do worków i zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów biodegradowalnych przekazać firmie zajmującej się wywozem tych odpadów. Można też we własnym zakresie przekazać te liście nieodpłatnie do punktu selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta – radzi Sońta.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

reichsfuhrerssheinrichhimmler@gazeta.pl ~reichsfuhrerssheinrichhimmler@gazeta.pl (Gość)17.11.2016 16:40

TAKIE PIER...MOGA WCISKAC GLUPSZEMU OD TEGO KTORY TE PIERDOLY GLOSI NA ZREBIE W LESIE PALIMY GALEZIE CZYM SIE RUZNI TEN OGIEN I GALEZIE DO TEGO NA DZIALCE ROBIE W LESIE I WIEM JAK JEST LUDZIE NIE SLUHAJCIE TEGO KONSTYTUCJA GWARANTUJE WSZYSTKIM ROWNE PRAWA TAKI JEST ZAPIS JESLI PALIMY GALEZIE W LESIE TO MOZNA KOLO DOMU

12


elzi ~elzi (Gość)18.11.2016 17:12

kiedys sie paliło wszystko na polach i ludzie byli zdrowsi a komu to teraz przeszkadza pop...ekologom

21


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)17.11.2016 10:18

1. Trzeba mieć pretensje do tego (tych) co ustanawia prawo - RM, Sejm, a nie tego który je egzekwuje - SM.
2. Właściciele nieruchomości mają chociaż odbierane liście i chociaż 3 worki. A co mają zrobić działkowicze z ROD. Trawę i liście da się od biedy kompostować, ale co z drobnymi i grubszymi gałązkami, nie wspominając o konarach wycinanych drzew ?

12


Pan Tik Tak ~Pan Tik Tak (Gość)16.11.2016 15:20

Tak tylko dlaczego nikt nie powie o limicie 3 worków ?
Co mam zrobić z resztą wsadzić w słoiki ?

90


podatnik z Piotrkowa ~podatnik z Piotrkowa (Gość)16.11.2016 19:37

Panie Sońta,a ja się pytam czy Pan Krzysztof Chojniak został ukarany mandatem za wykroczenie polegające na niewywieszeniu tabliczki z numerem posesji mimo zgłoszenia zaistniałej sytuacji aż 8-mio krotnie??
Kto wam płaci pensje,prezydent miasta czy podatnicy? czy K.Ch. nie obowiązuje już prawo?

51


A co nam wolno? ~A co nam wolno? (Gość)16.11.2016 19:01

W tym mieście wolno na pewno płacić podatki - coraz wyższe zresztą.

111


zik ~zik (Gość)16.11.2016 18:49

Kto ma zabrać liście z drzew rosnących przed posesją?Drzewa są własnością miasta,mimo że posprzątam je i zbiorę je w worki?Bo firmy sprzątające tylko odkurzaczami nagarniają je na trawniki.

50


Witek ~Witek (Gość)16.11.2016 09:43

Dopiero co rudera na Narutowicza płonęła k/ Biedronki i kogo ukarali za zatruwanie powietrza ?Urzędnikom w główkach się poprzestawiało czym więcej dwutlenku węgla tym lepiej dla przyrody ale urzędnicy chyba do szkoły nie chodzili i tego nie wiedzą Nam się nakłada ograniczenia a dla jasności Niemcy spalają połowę węgla co reszta Europy ale do nas się przypieprza Bruksela jak zwykle.Palenie liści to ani wykroczenie i nie jest szkodliwe dla przyrody bo węcej szkody przynoszą urzędnicy swoimi durnymi decyzjami .Załatwiam wiele spraw i widzę jak co nie którzy nigdy nie powinni tu pracować bo nawet nie pojmują co się do nich pisze i mówi a ich decyzje są szkodliwe społecznie.

112


parafialna ~parafialna (Gość)16.11.2016 10:08

Uważam, że zakaz palenia liści na posesji to dobry pomysł. Mieszkam w gęstej zabudowie jak sąsiad pali liście w ogródku smród w mieszkaniu mimo zamkniętych okien jest nie do zniesienia a wietrzenie w zimie jest uciążliwe. Najgorsze, że na jego ogródek wychodzą okna w pokoju dzieci i ten smród muszą wdychać później przez wiele godzin. Oczywiście sąsiada to nie rusza. Ostatnio ma nowy sposób, liście jak leci suche i mokre pali w piecu. Wydaje mu się że jak smrodzi przez komin to wszystko gra a zadyma jest na całą okolicę. Na straż miejską nie chcę na niego donosić bo mi sumienie nie pozwala. No i się tak muszę męczyć aż go sami dupną albo przeczyta ten wpis i go sumienie ruszy. :(

93


sobek ~sobek (Gość)16.11.2016 14:24

Liście należy wykorzystywać. Ja ugotuję dziś na obiad zupę liściową z makaronem z suszonych liści. Do tego gołąbki z liściowym farszem. a na deser szarlotka ze zmielonych liści i kompot z suszonej trawy. SMACZNEGO

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat