Nie pal liści!

ePiotrkow Czwartek, 12 października 201725 4756
Rozpoczyna się sezon grzewczy. Przypominamy, że Straż Miejska może sprawdzić, czym palimy w piecu. Śmieci to nie opał - przypomina komendant Jacek Hofman. Liści też nie palimy!
fot. unsplash.com

Istnieje skuteczny sposób na ich utylizację. W naszym mieście funkcjonuje system selektywnej zbiórki odpadów, wystarczy dostosować się do terminu ich odbioru lub zawieźć do odpowiednich punktów. - Ewentualnie, co sam polecam i osobiście praktykuję, to kompostowanie liści, odpadów zielonych i kuchennych. Na początku byłem trochę zaniepokojony i zaskoczony ilością tych liści, to była wielka pryzma, ale na wiosnę przyszłego roku to zmniejszyło się około dziesięciokrotnie. W sprzedaży są też specjalne środki, które przyspieszają rozkład zielonych odpadów - tłumaczył na antenie Strefy FM w programie "O tym się mówi" Hofman. 

 

Przypominamy także, że właściciele nieruchomości, do których bezpośrednio przylegają chodniki, mają obowiązek uprzątania z nich liści. 


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bo czemu ~Bo czemu (Gość)17.10.2017 13:14

Poproszę o uzasadnienie zakazu LIŚĆMI NIE PALIMY. Nie palimy, bo? Bo nie?

40


woodoo ~woodoo (Gość)12.10.2017 13:13

A liście jakiej rośliny palą ci na Szewskiej?

710


Merix ~Merix (Gość)13.10.2017 07:52

Liście drzew porażonych chorobami/grzybami/innymi zarazami powinny być palone celem ograniczenia rozprzstrzeniania się tych chorób i szkodników ponieważ podczas normalnego kompostowania wytwarzana temperatura jest za niska by zwalczyć wyżej wymienione. Tylko podczas prawidłowego, gorącego kompostowania jest to możliwe. Tym samym jeśli nie zniszczymy tych szkodników będziemy musieli stosować chemiczne środki ochrony roślin nie zawsze będące tak selektywne i mające wg. mnie większy wpływ na nasze zdrowie niż dym powstały ze spalenia liści

110


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)12.10.2017 12:36

A co się dzieje z tymi liśćmi dostarczonymi do odpowiednich punktów???

70


 co możesz spalić ~ co możesz spalić (Gość)12.10.2017 19:50

spalić możesz tylko wymysły i domysły których nie dowiedziałeś się u źródła i w ogóle to liście nie palą się tylko kopcą biało także mogliby je wykorzystać jak będą Papieża wybierać

23


pseudoekologia ~pseudoekologia (Gość)12.10.2017 18:03

W tym kraju nie da się ogrzewać ekologicznie! Jak ludzie rzucili się na olej opałowy bo był za grosze to teraz fortunę kosztuje, potem gaz to cena gazu znowu do góry, dobry węgiel prawie tysiąc za tonę i czego wy oczekujecie? Ludzie palą czym się da bo kogo w tym kraju stać na ekologię! Co tylko nowego się pojawi i jest nie drogie to w następnym sezonie fortunę już kosztuje i ludzie dalej palą czym się da i koło się zamyka.

120


werka ~werka (Gość)12.10.2017 15:54

Państwo to My !!! Oddajemy własne grunty na chodniki państwowe .Płacimy podatki i z jakiej racji mamy sprzątać Państwowe chodniki .

70


Witek ~Witek (Gość)12.10.2017 11:38

Cała ta akcja z zakazem palenia węglem jest po to by zgnębić społeczeństwo i może by tak komendant poszedł po rozum do głowy i poczytał skąd się bierze zagrożenie dla nas . Pierwsze to opryski Chemitrals o czym media nie mówią tysiące latających samolotów każdego dnia . Uderza się w Polskę bo tak wygodniej od klęczącego wydoić kasę za emisję bo tylko o to chodzi .

74


ciekawy ~ciekawy (Gość)12.10.2017 14:19

Panie Komendancie ! Jeżeli państwu polskiemu tak bardzo zależy na ekologi, to dlaczego nie zezwala swoim obywatelom uniezależnić się od monopolu energetycznego.

71


Jesień ~Jesień (Gość)12.10.2017 10:02

Firma śmieciarska za mało zarobi i tak pobierają od "łepka". Liście, drewno to najbardziej dla natury ekologiczny dym P. Hofman, w pana wieku to się już o tym wie. Zgniła poprawność zielonych lewaków zarządza naszym życiem.

172


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat