Nie odśnieżysz chodnika, możesz zapłacić grzywnę

Strefa FM Środa, 28 stycznia 201523 4742
Grzywnę nawet do 5 tysięcy złotych mogą zapłacić ci, którzy nie odśnieżą chodnika przyległego do ich posesji.

Właściciele nieruchomości i zarządcy budynków mieszkalnych zobowiązani są do usuwania śniegu i lodu.
- W czasie intenstywnych opadów śniegu, jak również po nich, wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości zobowiązani są do usuwania śniegu i lodu. Jeśli właściciele nie wywiążą się ze swoich obowiązków grozi za to mandat karny w wysokości do 100 zł. Mogą to być także pouczenia. W przypadku odmówienia przyjęcia mandatu sprawa kierowana jest do sądu, a tam grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych - mówi Jan Sońta, kierwonik Referatu ds. Wykroczeń Straży Miejskiej w Piotrkowie.

W styczniu, piotrkowska straż miejska interweniowała w tej sprawie już 10 razy.

Jeżeli widzicie nieodśnieżone chodniki przyległe do czyjejś posesji, możecie zgłosić ten fakt straży miejskiej pod bezpłatnym numerem alarmowym 986.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Maciekk ~Maciekk (Gość)28.01.2015 11:48

Jak śnieg napada to chodnik jest mój i muszę go odśnieżyć, jak na tym samym chodniku wypije piwo to mandat bo to miejsce publiczne.
Skoro publiczne to niech go sobie sami odśnieżają, a jak nie to go ogrodzę i niech po ulicy chodzą, bo w końcu mój.

160


sklave sklaveranga28.01.2015 11:24

"kosowiak" napisał(a):
w Kosowie są chodniki piękne ale odśnieżają tylko nieliczni i tu by się należało wieśniaków pouczyć


No ale sołtyska nie ma pozwolenia na powołanie Straży Wiejskiej a tylko taka może pouczać. Chyba żeby komendant straży jeździł po Trójmieście i pouczał.
Więcej na http://sklave.manifo.com/foto-szopka .

20


erwinek ~erwinek (Gość)28.01.2015 11:18

Panie Sońta wklepałem sobie tan numer do komórki i może być Pan pewien że po każdych opadach śniegu będę dzwonił. Od dwunastu lat mieszkam przy małej uliczce która nie ma chodnika i ani razu nie widziałem tam służb miejskich przy odśnieżaniu. Zdarzało się że aby wyjechać do pracy sam odśnieżałem ulice. Straży Miejskiej też t[cytat]m nie widuję. Oni chodzą tylko po głównych ulicach .

90


erwinek ~erwinek (Gość)28.01.2015 11:11

do ROLO a po co odśnieżasz zadzwoń do SM niech ustalą zarządcę i wlepią mu mandat. Karać umieją tylko maluczkich niech się wykażą wtedy kiedy trzeba ukarać dyrektora Zarządu Dróg. Ciekaw jestem czy wtedy będą chojrakami

40


elja ~elja (Gość)28.01.2015 10:53

A jak właściciel posesji pracuje caly dzień, a cały dzień pada to ma z pracy zrezygnować i z łopatą stać?

171


obs. ~obs. (Gość)28.01.2015 10:52

A kogo można/trzeba/ ukarać jak chodnik przypomina tor treningowy dla komandosów i to już od dziesiątków lat. Piszę tu o chodniku na ulicy Próchnika /tej od strony "fabryki" Metalplast/ praktycznie od Sienkiewicza do Roosevelta.Tu nie trzeba śniegu...

20


Wiem co pisze ~Wiem co pisze (Gość)28.01.2015 09:57

W Piotrkowie nie jest jeszcze tak źle. Po opadach zapraszam do Koła-tu zimą wszyscy drogą chodzą bo odśnieżonych chodników jest może kilkanaście na całą wieś...i nikt nigdy nie musiał płacić kary ;/

20


Rolo ~Rolo (Gość)28.01.2015 09:25

"chodnika przyległego do ich posesji" Jest to bardzo istotny zapis ustawy która tego obowiązku dotyczy! Jezeli między posesją a chodnikiem jest pas zieleni to obowiązek ten nie dotyczy wlasciciela, bo chodnik podlega juz pod sluzby miejskie! Mam wydrukowana ustawe z zakreslonym fragmentem. Czekam na niedouczonego straznika miejskiego ktory bedzie mi probowal wlepic mandat, choc na ogol sam i tak ten chodnik przed domem odsniezam...tak z przyzwoitosci i poczucia obowiazku.

160


Zanzi ~Zanzi (Gość)28.01.2015 09:09

Chyba mam deja vu. Co spadnie śnieg, to ten sam artykuł widzę :)

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat