"Nie można wejść do jakiegoś klubu, a potem się obrażać"

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 23 grudnia 201746 6528
- Jest to bardzo niebezpiecznie w kontekście pozyskiwania w przyszłości środków unijnych - tak decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu w stosunku do Polski artykułu 7 traktatu unijnego skomentował Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. KE zdecydowała się na taki krok po raz pierwszy w historii UE.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Komisja Europejska robi to bardzo powoli, sugerując, ostrzegając. To nie były decyzje podejmowane bardzo szybko. Wielokrotnie zwracano rządowi polskiemu uwagę, ale ten nie reagował, więc dzisiaj jest taka decyzja. Dla nas jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ Polska rozwijała się przez ostatnie lata dzięki środkom unijnym. Jeżeli się wchodzi do jakiegoś klubu i przyjmuje jego warunki to nie można nagle się obrażać i w trakcie gry nie stosować reguł, które są przyjęte - dodaje szef regionalnego parlamentu.


Artykuł 7. Traktatu daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, które naruszają unijne wartości. Sama procedura składa się z kilku etapów. Ostatnim jest zastosowanie sankcji wobec kraju członkowskiego. Muszą się jednak na to zgodzić wszystkie państwa należące do Unii Europejskiej.

 

WIĘCEJ O ARTYKULE 7 TUTAJ


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (46)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga27.12.2017 15:27

W pierwszej dziesiątce najbardziej zadłużonych (w przeliczeniu na jednego mieszkańca) samorządów są : Byczyna, Dziwnów, Wałbrzych, Sulmierzyce, Daszyna, Wrocław, Bielice i Lublin. Gdy spojrzeć na wybory do samorządów i poparcie w wyborach do sejmików, to w sześciu z nich wygrywała PO, w trzech PSL, a tylko w jednym (gmina Bielice) PiS. W większości rządzący tymi gminami są bezpartyjni (6 osób), ale czterech z nich to politycy PO: Krzysztof Żuk (Lublin), Piotr Kaszkowiak (Sulmierzyce), Roman Szełemej (Wałbrzych) i Rafał Dutkiewicz (Wrocław, dziś już bezpartyjny).

10


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)23.12.2017 21:22

Cytuję:
Artykuł 7. Traktatu daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, które naruszają unijne wartości.


Sęk w tym, że te "unijne wartości" są antyeuropejskie. To jest antycywilizacja. UE to rak wyniszczający Europę, wywracający do góry nogami dotychczasowy porządek i systematycznie niszczący zasady, dzięki którym jeszcze do niedawna Europa dominowała na świecie. Ja mam gdzieś "unijne wartości", to nie są moje wartości, to nie są wartości, na których można budować przyszłość.
Byłem przeciwny wchodzeniu do eurokołchozu, a w obecnej sytuacji jestem za jak najszybszym opuszczeniem go. Ten okręt tonie, do dna mu już niedaleko.

Cytuję:
Jest to bardzo niebezpiecznie w kontekście pozyskiwania w przyszłości środków unijnych


Przekonanie, że rozwój bierze się z dotacji zakorzenione w Mazurze silnie jest...

Cytuję:
Dla nas jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ Polska rozwijała się przez ostatnie lata dzięki środkom unijnym.


Są kraje, które świetnie rozwijają się bez środków unijnych. "Euroentuzjastom" się to w głowach nie mieści, ale są takie kraje.

112


gość ~gość (Gość)25.12.2017 03:20

czy wejscie do unii europejskiej nie kosztowalo nas wiecej niz dotacje...likwidacja przemyslu, praca za grosze w zagranicznych firmach, wyjazd kilku milionow polakow..

31


Rycerz;-) Rycerz;-)ranga23.12.2017 15:08

Tak i jak ten przysłowiowy klub wpadnie na idiotyczny pomysł to musimy razem z nim brnąć w to bagno nie licząc się z konsekwencjami i dobrem,bezpieczeństwem własnego narodu?Panie chroń Nas przed takimi rządami .

113


Antek 3 wybuchy ~Antek 3 wybuchy (Gość)24.12.2017 12:30

Zły tytuł, powinno być: Nie można wejść do jakiegoś klubu i potem wszystkich obrażać.
Czyli krótko: nikt nie lubi chamstwa.

25


Wanda, co nie chciała... ~Wanda, co nie chciała... (Gość)24.12.2017 12:43

Jak powstanie Centralny Port Galaktyczny i e-syrenka Morawieckiego wszyskie kraje świata będą chciały mieć Polskę za przewodnika. I to już wkrótce.

13


olaff ~olaff (Gość)23.12.2017 17:55

unia dała 147 000 000 000 euro do Polski a Polska do uni 49 000 000 000

46


okok ~okok (Gość)23.12.2017 20:13

Spokojnie. Kilka państw ma odmienne zdanie od Angeli. Kar finansowych nie będzie. Polska znowu jest polska a nie niemiecko-francuska i niech tak zostanie jak najdłużej

82


powiedział co wiedział ~powiedział co wiedział (Gość)23.12.2017 13:56

Martwi się chłopina, że jak UE nie da kasy to nie będzie miał co rozdzielać i nikt go nie wybierze.

122


gość ~gość (Gość)23.12.2017 20:54

P S L do domu

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat