Nie będzie tarasu widokowego na wieży ciśnień w Piotrkowie

Strefa FM Piątek, 03 sierpnia 201837 10782
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.
fot.S. Fiszer

Projekty, które zostały ocenione negatywnie to:

1. Miejsca parkingowe przy ul. Litewskiej 4

2. Budowa ścieżki rowerowo-pieszej w ciągu ul. Piaskowej wraz z oświetleniem

3. Punkt widokowy "Wieża Ciśnień"


Z projektu modernizacji istniejącego placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 20 pomysłodawca zrezygnował, ponieważ z założenia nie był on "ogólnodostępny".  


Pozostałe projekty ocenione zostały pozytywnie, w tym m.in. profesjonalna wewnętrzna ścianka wspinaczkowa, dostępna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz dostosowanie Parku Sportowego „Wyzwolenie" do potrzeb osób niepełnosprawnych połączone z modernizacją ogrodzenia i rozbudową bazy rekreacyjnej. 

 

Na wszystkie pozytywnie ocenione pomysły będzie można głosować od 9 września. Informacje na temat projektów znajdują się na stronie internetowej: www.piotrkowianiedecyduja.pl.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkankapt ~mieszkankapt (Gość)03.08.2018 10:03

Taaak. Nic tak nie przyciąga turystów do Piotrkowa, jak nowe place zabaw. Ja rozumiem, że w pierwszej kolejności mieszkańcy chcą zainwestować te pieniądze w swoje najbliższe otoczenie, ale może warto czasem spojrzeć trochę dalej i szerzej? Proszę mnie nie linczować. To moje zdanie.

192


ziwz ~ziwz (Gość)03.08.2018 10:44

Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

62


gość ~gość (Gość)03.08.2018 10:19

Jak mam jechać na rowerze ul. Wojska polskiego to już w nocy nie śpię. Tak się boje tej ulicy. A po chodniku jak je bałam to dostałam pouczenie od straży miejskiej. I straszyli mandatem. Jak jeździć po tej ulicy? Tak dla ścieżek rowerowych

73


gość ~gość (Gość)03.08.2018 10:24

Kochani włodarze. Wstyd za chodnik na ul. Wysokiej. Po jednej stronie jest ale po stronie szkoły i domu dziecka, Szansa, przedszkole. strach iść, prowdzic wozek, iść z kulą itp. Chodnik wąski i wyboisty z popękanymi krzywymi starymi płytami. przyjechała do nas rodzina i bardzo skrytykowała ten odcinek chodnik. To jest niedpouszczalne. Tak dla tej ulicy. Cześć miasta chyba trochę zapomniana. Teraz wszystko jest dla os. wyzwolenia

72


~debilek ~~debilek (Gość)03.08.2018 11:39

tragedia nie będzie tarasu widokowego a takie to proste dla ~gości i super tanie, czekam na kosztorys wstępny i inwestora kamikaze

23


obs. ~obs. (Gość)03.08.2018 10:34

Jak podkreślałem kiedyś nie ma żadnego "budżetu obywatelskiego" Budżet jest tylko jeden uchwalany przez Radę Miasta.Jak zresztą wynika z tekstu powyżej przechodzi taką samą ścieżkę legislacyjną. Ktoś ,kiedyś prawdopodbnie na Pomorzu rzucił hasło "budżet obywatelski" żeby "zwykłym" mieszkańcom się wydawało....i chwyciło.

83


gość ~gość (Gość)03.08.2018 10:16

Ścieżki ścieżki ścieżki rowerowe! Proszę załączyć ile wypadów z udziałem rowerzystów. Po chodniku jeździć nie wolno. A nasze piotrkowskie ulice niebezpieczne.

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat