Nie będzie tarasu widokowego na wieży ciśnień w Piotrkowie

Strefa FM Piątek, 03 sierpnia 201837 10721
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.
fot.S. Fiszer

Projekty, które zostały ocenione negatywnie to:

1. Miejsca parkingowe przy ul. Litewskiej 4

2. Budowa ścieżki rowerowo-pieszej w ciągu ul. Piaskowej wraz z oświetleniem

3. Punkt widokowy "Wieża Ciśnień"


Z projektu modernizacji istniejącego placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 20 pomysłodawca zrezygnował, ponieważ z założenia nie był on "ogólnodostępny".  


Pozostałe projekty ocenione zostały pozytywnie, w tym m.in. profesjonalna wewnętrzna ścianka wspinaczkowa, dostępna dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz dostosowanie Parku Sportowego „Wyzwolenie" do potrzeb osób niepełnosprawnych połączone z modernizacją ogrodzenia i rozbudową bazy rekreacyjnej. 

 

Na wszystkie pozytywnie ocenione pomysły będzie można głosować od 9 września. Informacje na temat projektów znajdują się na stronie internetowej: www.piotrkowianiedecyduja.pl.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (37)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sevite ~Sevite (Gość)19.08.2018 23:17

A po kiego grzyba nam profesjonalna ścianka wspinaczkowa?

21


gość ~gość (Gość)16.08.2018 21:59

Ale właściwie, to co stoi na przeszkodzie, żeby przenieść na wieżę Gazetę Trybunalska?

44


gość ~gość (Gość)03.08.2018 19:34

Lepiej by wyremontowali stacje autobusowa a nie z boku zrobili dla biznesu a jeździć nie ma czym .do Łodzi jeździmy minibusy gdzie nie ma powietrza można się udusić a teraz upał jak tak można. Czeky pod gołym niebem nawet wiaty żadnej niema.co inny kierowca to inna cena
Żeby w mieście stacji nie było. Ludzie z wiosek Lutosławskiego Lubona muszą prywatnie do Piotrkowa dojechać i dopiero do Łodzi. Kiedyś PKS jeździł ta trasa .teraz nie można do szpitala dojechać.

62


gość ~gość (Gość)06.08.2018 05:03

Myślałem, że taras widokowy jest pewniakiem wśród projektów. Przydałoby się internetowe referendum w tej sprawie.

22


gość ~gość (Gość)05.08.2018 12:12

To miasto marnieje w oczach. Ludzie, otwórzcie oczy! Nie zauważacie, że miasto z historią, świetnie położone bo w samym środku Polski popada w ruinę gospodarczą, intelektualną. Tu już mało kto chce studiować, pracy nie ma chyba, że w magazynach.

42


gość ~gość (Gość)04.08.2018 08:33

Projekty, które przeszły dalej są "po zbóju". No park jeszcze ujdzie ale ścianka? Wieża widokowa to zawsze dodatkowy wabik na turystów. Ludzie lubią oglądać miasto z góry. W wielki miastach czy to wieża w ratuszu czy kościele jest udostępniona turystom nawet niech to kosztuje 5,00.oj nasze władze zatrzymały się w "rozwoju". Może co niektórzy z prezydentem na czele powinni zrobić studia podyplomowe związane z zarządzaniem, turystyką?! Czy nikt nie zauważa, że Piotrków Trybunalski gnuśnieje i grzęźnie w maraźnie umysłowym? Nasza telewizja Piotrków też pozostawia wiele do życzenia. Nue dość, że propaganda to poziom pisania teksów dla speaker ów... Ja mam wrażenie słuchając, że ktoś czyta wypracowanie z j. Polskiego że szkoły. Używane jakieś "archaizmy". Niech może Ci co organizują te wiadomości popatrzą na programy info w telewizji ogólnopolskiej. "w naszym grodzie", "w piotrkowskiej książnicy", "drogowy pełną parą", "prac wre" itp.

71


gość ~gość (Gość)04.08.2018 13:02

Świetnie.Żadna to atrakcja ,a koszty wysokie.

04


gość ~gość (Gość)04.08.2018 11:09

Jak zwykle. Rok wyborczy całe miasto rozkopane. Patrzta piotrkowianie i podziwiajcie ile w naszym mieście się inwestuje (pętla wierzeje, rzemieślnicza, wyzwolenia, sienkiewicza , próchnika) to niektóre inwestycje z tego roku. Ciekawe ile bubli przejdzie a ile wyjdzie prac do poprawek. Bo w naszej miescinie już tak się robi. Miasto stawia na ilość nie na jakość.

40


gość ~gość (Gość)04.08.2018 08:43

To niech sołtys czy tam wójt jakiegoś Lutosławskiego Lubona sponsoruje.

20


gość ~gość (Gość)04.08.2018 01:20

jak ci nie pasuje to jedz swoim autem do łodzi

04


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat