Nie będzie podwyżki cen paliw. Poseł PiS wyjaśnia, dlaczego

Strefa FM Środa, 19 lipca 201741 7845
Wycofujemy się z opłaty paliwowej - poinformował w poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Podwyżka cen paliw w kwocie dwudziestu pięciu groszy na litrze, zawarta w poselskim projekcie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, nie będzie procedowana przez Sejm. - To wspólna decyzja - podkreślał na antenie Strefy FM w programie "Magiel" poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, Robert Telus.

Parlamentarzysta przyznał, że utworzenie funduszu jest potrzebne dla realizacji inwestycji drogowych szczególnie na terenie mniejszych gmin - wymienił m.in. gminy Paradyż czy Białaczów. Dlaczego więc zrezygnowano z tego rozwiązania?
- Dlatego, że my słuchamy ludzi. To jest nie do pomyślenia dla innych partii, które do tej pory rządziły. Jeżeli pomysł jest kontrowersyjny, budzi kontrowersje wśród zwykłych obywateli, to my się nad nim zastanawiamy - tłumaczył Robert Telus. Jak więc wzbogacić budżet o środki na Fundusz Dróg Samorządowych? - Jeśli nie udało się z podwyżką cen paliw, będziemy musieli znaleźć inny sposób - dodał poseł. 


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)20.07.2017 08:30

Problem w tym co ustawa to nowe stołki w urzędach zamiast zmniejszać biurokrację. Za komuny komputerów nie było armia urzędników 4 razy mniejsza była i wszystko grało a dziś jest ich tyle plus wszystki sprzęt który pożera prąd i zwiększą koszty a urzędy są niewydolne. Duża część podwyżek to chciwość prywatnych firm widząc ,że państwo rzuciło grosza w postaci 500+ to jest okazja wyciągnać ile się da taka jest mentalność polskiego biznesmena

00


parodia ~parodia (Gość)19.07.2017 23:15

Zmniejszyć biurokrację w zus, nfz itp i kasy od groma się znajdzie!

40


asdadasd ~asdadasd (Gość)19.07.2017 10:31

Nie udało się z paliwem - zabiorą nam w inny sposób. To socjaliści jak po, sld, psl.

127


Z_Piotrkowa_ ~Z_Piotrkowa_ (Gość)19.07.2017 19:52

HA HA HAHA - to była wspólna decyzja...... HA HA HA HA

53


Witek ~Witek (Gość)19.07.2017 12:02

Po co kolejna opłata paliwowa już PO wprowadziło swoją a przecież wszyscy w paliwie płacimy podatek drogowy to gdzie ta kasa sie podziewa. Jak słyszałem podobno tylko 9 % z tego idzie na drogi a reszta gdzie? To trzeba wyjaśnić. Puki w Polsce żydo-komuna przy korycie będzie w tym kraju my będziemy niewolnikami i dalej będziemy klepać biedę taka jest smutna prawda bo niby nasz rząd realizuje instrukcje z Izraela i Brukseli bo pierwsze kroki po wyborach tam skierował Prezydent i Pani Premier o czym to świadczy?

84


anty-pis ~anty-pis (Gość)19.07.2017 16:10

Wczoraj Sejm uchwalił ustawę
"Prawo wodne" każdy Polak dopłaci rocznie 100 zł za wodę.
Dziękuje za uwage,teraz czas na ustawe mocową i podatek tvpis przy rozliczeniu PIT i KRUS.

75


Colorado ~Colorado (Gość)19.07.2017 15:56

proponuje zalegalizować marihuanen, wtedy mielibyście tyle kasy w budżecie że nie wiedzielibyście co z nią robić

15


nowy ~nowy (Gość)19.07.2017 15:12

Nie się co cieszyć...z opłaty się nie wycofali ale odłożyli. Za miesiąc powie, że znów wsłuchał się w głos suwerena a ten im powie, że paliwo jest za tanie.

65


maciekgrzybowski1309 maciekgrzybowski1309ranga19.07.2017 09:40

Już znaleźliście uchwalając prawo wodne. Czekamy teraz na abonament węglowy, abonament rtv itd. Nie macie jaj powiedzieć ludziom, że brakuje na 500+. A podobno tyle pieniędzy PO ukryła. Dobieracie się do sądów bez konsultacji. Powiedzcie ludziom co ich czeka, kiedy znów Brocha Szydło albo Antoni Smoleński kolega Putina spowoduje wypadek. I co? Partyjny sąd ukarze niewinnego kierowcę. W społeczeństwie piotrkowskim, biednym i słabo wykształconym możecie siać propagandę, że to usprawni sądy, bo oprócz nielicznych ludzie myślą, że to prawda.

249


opoczno ~opoczno (Gość)19.07.2017 10:06

Poseł niech lepiej powie ile kasy wyciąga z pomocy socjalnej na dzieci i czy to prawda ze jest to ponad10 tyś miesięcznie?????

107


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat