"Nie bądź miętki, zrób to dla jaj"

Piotrkowianin Czwartek, 12 października 201710 10791
Szczypiorniści Piotrkowianina w listopadzie znów zapuszczą wąsy, w ten sposób chcą się przyłączyć do ogólnoświatowej akcji Movember, której celem jest sprowokowanie do dyskusji o raku jąder i prostaty. Organizatorzy akcji chcą uświadomić panom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia. Piłkarze ręczni piotrkowskiej drużyny nagrali z tej okazji okolicznościowy filmik, który już stał się hitem internetu.

Piotrkowscy szczypiorniści nagrali filmik pod tytułem "Nie bądź miętki, zrób to dla jaj", w którym przekonują, że profilaktyka jest najważniejsza, tym bardziej, że rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia, natomiast rak prostaty może zaatakować organizm już po 45 roku życia.

 

Chociaż nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich – a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne – nadal jest tematem tabu - podkreślają organizatorzy akcji.

 

 


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.10.2017 12:06

Szkoda tylko że lekarze nie są chętni do badań profilaktycznych... ostatnio mój partner (ma 33 lata) wybrał się do szpitalnego urologia aby ten go przebadano pod właśnie tym kątem. lekarz zdzwiony ze ktoś każe mu pracować zapytal się: "A lubi Pan palca w dupe? Jak Pan lubi to mogę panu wlozyc" ot takie podejście do badań profilaktycznych w Piotrkowie...

284


Witek ~Witek (Gość)12.10.2017 19:56

Profilaktyka według służby zdrowia to pozyskanie kasy by zarobić i nic nie zrobić. mając skierowanie od rodzinnego maja człowieka w dupie. Otóż z mojej rodziny kuzynka skierowanie na SOR miała owszem trafiła na młokosa to stażysta lub rezydent stwierdził ,że wszystko gra i brać dalej antybiotyki i na koniec mówi co mu dupę zawraca byle czym. Sprawa jednak była poważna pogarszało sie zdrowie więc ta osoba wraca do rodzinnego i mówi jak ją potraktowano a rodzinny kieruje do szpitala ale już zupełnie w innym miejscu daleko od domu . Osoba ta dwa tygodnie jest w szpitalu leczona sterydami i mało brakło a skończyło by się bardzo źle. Jak można następny raz komu zaufać jak tak traktują ludzi ale co do kasy to by się chciało nie wiadomo ile . Trzeba coś umieć i wykazać się wiedzą i praktyką dopiero oczekiwać godziwej zapłaty. Osobiście też miałem sporo do czynienia ze służbą zdrowia trzy razy z sor korzystałem i za każdym razem pudło więcej nie pójdę bo za duże ryzyko utraty zdrowia lub mogą człowieka wykończyć a nie pomóc. Osobiście powiem szkoda płacić składki na taką służbę zdrowia bo w razie potrzeby nikt ci nie pomoże

51


gość ~gość (Gość)12.10.2017 16:24

Złożyć skargę na tego buca do Izby Lekarskiej.Jak tak można do pacjenta.Właśnie dlatego jestem między innymi przeciw rezydentom ponieważ poczują trochę kasy i już im się w d...przewraca.Oczywiście nie wszystkim ale 80% spokojnie ma za pazurami.

73


gość ~gość (Gość)12.10.2017 13:52

:-)))))))

21


~Niuans2 ~~Niuans2 (Gość)12.10.2017 11:38

Brawo doktor Góralski i jego pacjęci.

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat