Nic nie złowili, ale staną przed sądem

Policja Piątek, 07 kwietnia 201723 13365
Nielegalne poławianie ryb w obrębie ochronnym - taki zarzut grozi dwóm mieszkańcom Tomaszowa, którzy zostali zatrzymani podczas łowienia ryb w okolicy jazu na Pilicy.

5 kwietnia o godzinie 19.10 społeczna straż rybacka powiadomiła tomaszowską policję, że w obrębie ochronnym rzeki Pilicy dwóch mężczyzn łowi ryby. Za tablicą informacyjną „Obręb ochronny, połów i czynności szkodliwe dla ryb surowo wzbronione”, policjanci zauważyli dwóch wędkarzy - 25-letnich mieszkańców Tomaszowa. Podczas wykonywanych czynności służbowych, funkcjonariusze przesłuchali podejrzewanych, zabezpieczyli sprzęt wędkarski. Jeden z 25-latków nie posiadał karty wędkarskiej. Obaj tego dnia nie złowili żadnej ryby. Za swój czyn odpowiedzą jednak przed miejscowym sądem.

Za połów ryb w obrębie ochronnym grozi grzywna, ograniczenie wolności bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat. Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje ustanawianie obrębów ochronnych w miejscach stałego tarła ryb, rozwoju narybku gromadnego zimowania, bytowania i przepływu ryb. Ten sam akt prawny zabrania połowu ryb w obrębach ochronnych. W powiecie tomaszowskim obrębem ochronnym są:

 

1) Obręb ochronny w Smardzewicach gm. Tomaszów Maz. obejmujący odcinek rzeki Pilicy na długości 200 m w dół rzeki od zapory czołowej zbiornika zaporowego i część Zalewu Sulejowskiego na odległość 50 m od zapory

 

2) Obręb ochronny w Tomaszowie Maz. obejmujący ujściowy odcinek cieku Józefówka, lewobrzeżnego dopływu rzeki Pilicy zwyczajowo zwanego zbiornikiem „Lodowiec” od kładki zlokalizowanej na cieku powyżej zbiornika do miejsca wpłynięcia jego wód do rzeki Pilicy, obowiązuje w okresie

 

3) Obręb ochronny w Tomaszowie Maz. obejmujący odcinek rzeki Pilicy na długości 50 m w górę rzeki od jazu piętrzącego „Brzustówka” i odcinek od jazu piętrzącego: Brzustówka” w dół rzeki Pilicy do ujścia kanału odpływowego starorzecza zwyczajowo zwanego „Zimne”

 

4) Rezerwat „Spała” – przemieszczanie się i amatorski połów ryb na odcinku rzeki Pilicy dozwolony wyłącznie z oznakowanych ścieżek dydaktycznych

 

5) Rezerwat „Gać Spalska” - całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na rzece Gać oraz na istniejących na niej zbiornikach wodnych na odcinku od jej źródeł do ujścia do zbiornika Spała - Rezerwat Przyrody


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga07.04.2017 10:49

Pamiętam czasy kiedy na Zalewie Sulejowskim ryb było w mnóstwo a karta wędkarska w porównaniu do tych najniższych zarobków była tania. Wystarczył kij leszczynowy, spławik z korka od butelki, haczyk ze szpilki i ryby do domu się przynosiło. A dziś co karta droga a ryb nie ma nawet w takich miejscach ochronnych. No a jak uda ci się rybkę złapać to musisz ją wypuścić. Tylko dlaczego nikogo nie interesuje to jak płyną obok siebie dwie motorówki wolniutko? Więcej na http://sklave.manifo.com/wiadomosci-lokalne

72


gość 123-1 ~gość 123-1 (Gość)07.04.2017 19:41

ale to chyba nie w naszym powiecie się stało

02


Trzeciomajowiec ~Trzeciomajowiec (Gość)07.04.2017 18:22

Sprawa prosta jak drut, ale sądowi i tak zajmie to przynajmniej 2 lata.

50


najlepszy najlepszyranga07.04.2017 17:50

Słabo i miernie, ja zrobiłbym to lepiej i szybciej. Ja wszystko robię lepiej, tylko mnie się nie chce bo wolę pisać komentarze.

11


Gabi ~Gabi (Gość)07.04.2017 17:00

Brawo,brawo,brawo.20 lat chodze w pobliżu tego miejsca i nie jedno człowiek widział.Więcej kontroli!

30


luzak ~luzak (Gość)07.04.2017 12:13

Cały ten zakaz połowów ( mam na myśli jakieś amatorskie moczenie kija ) przypomina mi coś takiego jak zakaz fotografowania byle wychodka w latach 70 - 80 tych.

60


Piotrr ~Piotrr (Gość)07.04.2017 12:10

Szczerze to popieram takie działania Policji jest dużo do poprawy na naszych wodach zaczynając od śmieciazy po kłusowników! Tutaj Policja nie mogła zakończyć sprawy mandatem musiał być wniosek do sądu.
Ale to jest mentalność Polaków tych dwóch Panów jak chciało iść sobie na rybki to mogli łapać tam gdzie nie ma zakazu, tylko łapać w innym miejscu wtedy skończyło by się mandatem ;)

43


Adek ~Adek (Gość)07.04.2017 11:24

Wzięliby się za państwowych kłusoli.... Ciekawe ile ryb wyłowili przy obecnym poziomie wody w Zalewie Sulejowskim....

70


(R)orginal ~(R)orginal (Gość)07.04.2017 10:59

dwa lata za ryby a za morderstwo 5 masakra w naszym prawie może prezydent warszawy w końcu stanie przed sądem za matactwo bo na razie nic nie słychać o tym

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat