Nawet bramkarz strzelił gola

Strefa FM Niedziela, 13 maja 201812
Gdyby ten mecz trwał jeszcze dziesięć minut lub gdyby poloniści wykorzystali wszystkie stworzone okazje, prawdopodobnie każdy zawodnik piotrkowskiego zespołu strzeliłby gola w sobotnim meczu z Kawalerią Tomaszów Mazowiecki. To spotkanie zakończyło się rekordowym zwycięstwem piotrkowian, którzy pokonali swoich rywali aż 9:0 (3:0).

W pierwszej połowie gospodarze trzykrotnie pokonali tomaszowskiego bramkarza, wynik spotkania otworzył w pierwszej połowie Adrian Malicki, kolejne dwie bramki strzelili Dawid Lenarcik i Mateusz Jakubiak.

Po przerwie ten mecz przerodził się w prawdziwy strzelecki festiwal, rozpoczął go w 67. minucie Adrian Malicki, dwie minuty później piątą bramkę dla polonistów zdobył Jakub Bąbol, w 80. minucie mecze Maciej Dąbrowski zdobył chyba najładniejszą bramkę tego meczu, uderzył piłkę z niemal z połowy boiska, tomaszowski bramkarz źle obliczył tor jej lotu i zamiast ją wybić poza bramkę, trafił w poprzeczkę, a ta przekroczyła linię bramkową. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się...bramkarz piotrkowskiej drużyny, Filip Błażejewski trafił do bramki z 11. metra, po tym jak sędzia podyktował rzut karny. Dwie ostatnie bramki w tym meczu strzelił najbardziej doświadczony zawodnik Polonii Tomasz Dura, który wznowił treningi zaledwie kilkanaście dni temu.

- Przeciwnik już był rozbity i to troszeczkę ułatwiło mi zadanie, cieszę się, że po dłuższej przerwie wróciłem i pomogłem swojej drużynie. W obliczu kontuzji kilku chłopaków, trener zapytał, czy nie mógłbym wznowić treningów, długo się nie zastanawiałem – powiedział Tomasz Dura.

- Najbardziej się cieszę, że nasz młodzieżowiec, 17-letni Maciek Dąbrowski strzelił piękną bramkę, podbiegł do taty, podziękował za te wszystkie lata wsparcia i to był najpiękniejszy moment tego meczu, poza tym dwa gole zdobył doświadczony Tomek Dura, który długo nie trenował – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

W następnej kolejce poloniści zmierzą się w Kamieńsku z tamtejszym Świtem.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 9:0 (3:0) WKS Kawaleria Tomaszów Mazowiecki

( 32’ i 67’ Adrian Malicki, 37’ Dawid Lenarcik, 42’ Mateusz Jakubiak, 69’ Jakub Bąbol, 80’ Maciej Dąbrowski, 82’ - karny Filip Błażejewski, 86’ i 88’ Tomasz Dura.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski, Yermakov, Grobelny (68’ Dąbrowski), Ornafa, Kamocki, Lenarcik, Szymor, Bąbol (74’ Rak), Kowalski (70’ Cieślik), Jakubiak, Malicki (74’ Dura).