Naukowcy w Wolborzu

ePiotrkowRegion Środa, 13 czerwca 20182 2443
Grupa 31 osób z Klubu Akademickiego Polskiej Akademii Nauk w środę odwiedziła Wolbórz. Naukowcy, profesorowie i doktorzy, od 30 lat zrzeszeni w Klubie Akademickim działającym przy PAN, poznają region podczas organizowanych wycieczek. W tym roku przyjechali do Wolborza w ramach kolejnego projektu realizowanego w 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
fot. UM w Wolborzu

- Zobaczyliśmy już muzeum pożarnicze, teraz zwiedzimy wolborską kolegiatę, w planach mamy także wizytę w Stadzie Ogierów w Bogusławicach a za chwilę spotkamy się także z proboszczem miejscowej parafii w Kawiarnii u Św. Mikołaja. Jesteśmy zachwyceni tym miejscem - powiedział prof. dr hab. Hieronim Bartel, prezes Klubu Akademickiego Polskiej Akademii Nauk, Oddział w Łodzi. 

Z gośćmi spotkał się burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, wręczając zacnemu gronu pracowników naukowych folder promujący nasz 950-letni Wolbórz oraz album z przepisami kulinarnymi naszych szesnastu Kół Gospodyń Wiejskich. Publikacje te, wydane kilkanaście dni temu, nasi goście, z dużym zainteresowaniem przeglądali „na gorąco” już przed Kolegiatą. 

Wycieczkę pracowników PAN oprowadzał po Wolborzu, opowiadając jego historię, Zenon Puchała ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. 

 

Za UM w Wolborzu


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nim ~nim (Gość)16.06.2018 05:48

Tylko foldery rozdawał, nie zna historii Wolborza?

10


termit ~termit (Gość)14.06.2018 09:46

Panie burmistrzu, naukowcy byli i pojechali. A co z regionalnym chrzanem, będzie go można w Wolborzu uprawiać?

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat