Naukowa uczta i staropolska gościnność

Tydzień Trybunalski Czwartek, 01 października 20093 2818
Z takim przeświadczeniem odjeżdżali w ubiegły piątek uczestnicy międzynarodowej konferencji naukowej „W kręgu twórczości Karoliny Kusek dla dzieci. W 70. rocznicę urodzin Poetki” zorganizowaną w Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim.

Pomysłodawczynią i organizatorką konferencji była dr Danuta Mucha, piotrkowska poetka i badaczka literatury.


Na to istne wydarzenie naukowe przybyli jedni z najwybitniejszych naukowców z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży, m.in. prof. Jolanta Ługowska (Uniwersytet Wrocławski), prof. Ryszard Waksmund (Uniwersytet Wrocławski), prof. Bożena Olszewska (Uniwersytet Opolski), prof. Marek Kątny (UJK w Kielcach), natomiast z Czech - wybitny tłumacz PhDr. Libor Martinek Ph.D. oraz PhDr. Lydie Romanska-Lidmilova.


Goście zwiedzili zabytki Piotrkowa Trybunalskiego, uczestniczyli w obradach i dyskusjach nad referatami, a także wzięli udział w uroczystej kolacji. Wyjechali z nadzieją szybkiego powrotu do naszego miasta i uczelni, gdzie - jak stwierdził tłumacz dr Libor Martinek - panowała prawdziwie staropolska gościnność.


Martyna Rokita


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Olo ~Olo (Gość)05.11.2009 21:55

profesorki to mają dobrze:d

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga30.10.2009 20:02

Pewnie według starego przysłowia:
"Czym chata bogata, tym goście żyg... wróć, chorują." ;)))

00


KaM ~KaM (Gość)30.10.2009 14:03

ładnie się musieli bawić profesorowie. już se wyobrażam tę staropolską gościnnoćć

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat