artykuł sponsorowany

Nauka języka przez sen – czy to możliwe?

Wtorek, 23 lutego 2021 313
Najnowsze badania naukowców wykazują, że ludzki umysł potrafi uczyć się nowych języków podczas określonych faz snu. Takie odkrycie oznaczałoby, że nie musisz spędzać długich godzin nad książkami. Wystarczy zrelaksować się, zapaść w głęboki sen i chłonąć nową wiedzę. Ale czy to naprawdę możliwe?

Nauka języka obcego? Prześpij się z tym

 

Naukowcy z różnych uniwersytetów w Europie badają mózg człowieka pod kątem umiejętności poznawczych i możliwości uczenia się w trakcie snu. Szczególnie interesuje ich faza NonREM, czyli pierwsze kilka godzin snu, gdy organizm nie wywołuje szybkich ruchów gałek ocznych. Wtedy bowiem ciało jest najbardziej zrelaksowane, a umysł nie tworzy marzeń sennych.

 

Co ważne, w nauce przez sen nie chodzi o zakładanie słuchawek i odpalanie podcastów w języku obcym. Nauka języka podczas snu ma polegać na lepszym zapamiętywaniu materiału przyswojonego tuż przed położeniem się do łóżka. Dopiero po wieczornym uczeniu się, naukowcy proponują zakładanie słuchawek na noc. Takie „bombardowanie” mózgu z różnych stron ma rzekomo poprawić umiejętności przyswajania nowych słówek.

 

Dowody, jakoby nauka podczas snu miała lepiej wpływać na jakość przyswojonego materiału, są wciąż znikome. Ludzki mózg skrywa wiele tajemnic. Minie zapewne jeszcze kilka lat zanim poznamy ostateczną odpowiedź na pytanie czy nauka języka przez sen jest możliwa i skuteczna.

 

Póki co, warto przemyśleć korzystanie z nieco bardziej tradycyjnych metod nauki. Naszym zdaniem, nic nie przebije kontaktu z drugim człowiekiem podczas przyswajania sobie języka obcego.

 

Tradycyjne metody nauki języków obcych

 

Szkoła, studia, kursy, samouczki, korepetycje – tradycyjne metody nauki języka obcego to niezawodny sposób na rozszerzenie swoich umiejętności i wiedzy. Gdybyście zapytali nas, która z tych pięciu metod jest naszym zdaniem najbardziej efektywna, odpowiedzielibyśmy bez zastanowienia, że korepetycje.

 

Dlaczego? Ponieważ skutecznie prowadzone korepetycje to najlepiej wykorzystany czas. W ciągu 45, 60 czy 90 minut nauczyciel jest w stanie w 100% poświęcić się potrzebom jednej osoby. Dzięki temu uczeń pozostaje skoncentrowany na nauce i nie musi „dzielić się” czasem z resztą grupy. W przypadku kursów takie pełne poświęcenie się jednej osobie jest praktycznie niemożliwe.

 

Gdzie znaleźć najlepszego korepetytora? Warto przejrzeć ofertę serwisu BUKI. To bardzo dobrze rozwinięta platforma, gdzie swoje usługi oferują tylko zweryfikowani korepetytorzy. Firma BUKI zrzesza jedynie profesjonalnych nauczycieli, którzy przechodzą weryfikację zanim dodadzą swoje ogłoszenia. Dzięki temu uczniowie zyskują pewność, że trafią pod skrzydła najbardziej niezawodnych korepetytorów.

 

Korepetycje BUKI to nie tylko możliwość nauki języków obcych. Znaleźć można tam również oferty od nauczycieli innych przedmiotów. Usługi korepetycji BUKI dostępne są we wszystkich miastach w Polsce. Wystarczy wejść na stronę buki.org.pl i wybrać, czy chce się mieć zajęcia online albo osobiście z nauczycielem. Następnie należy zaznaczyć przedmiot, który nas interesuje i miasto, gdzie mają się odbywać lekcje.

 

Korepetycje w 2021 roku to najlepsza i najbardziej sprawdzona metoda nauki języka obcego. Niezależnie od poziomu zaawansowania ucznia. Dzięki fachowym korepetytorom BUKI możesz poznać nowy język od zera lub podszkolić się do zaawansowanego szczebla.

 

Warto zaufać profesjonalistom. Na wdrażanie nauki języka obcego w trakcie spania przyjdzie jeszcze pora. Póki co, polecamy tradycyjne korepetycje. Najlepiej za pośrednictwem platformy BUKI.


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat