ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nauka angielskiego online

Wtorek, 30 października 2018 1029
Znajomość języków obcych to w obecnych czasach umiejętność, która nie tylko usprawnia komunikację, ale też podnosi nasze kwalifikacje na rynku pracy. Szczególnie istotna jest umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju kursów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Do głównych zalet nauki online należą: wygoda i możliwość wykonywania ćwiczeń w domu, pracy czy nawet tramwaju, a także dostęp do nieograniczonej liczby powtórzeń. Możemy też mówić swobodniej, nie stresując się obecnością innych kursantów, czego nie da się uniknąć podczas nauki w klasie.

Chcąc aktywnie pozyskiwać wiedzę, warto wybrać kurs ukierunkowany na naukę mówienia. Podstawą w porozumiewaniu się po angielsku jest słownictwo, gramatyka ma znaczenie drugorzędne. Znając około 2000 słówek najprawdopodobniej zrozumiemy większość konwersacji w języku obcym. Dzięki nowoczesnej technologii rozpoznawania mowy oferowanej np. przez Speakingo można zastąpić nauczyciela komputerem lub telefonem. Mówiąc do tych urządzeń przez mikrofon i zadając im pytania otrzymujemy komunikat zwrotny wygenerowany głosem native speakera. Dopiero właściwa wypowiedź pozwala na przejście do kolejnego poziomu, gdzie czekają nas następne zwroty i wyrażenia o wyższym poziomie trudności. W procesie poznawania, powtarzania i zapamiętywania nowej wypowiedzi nie ogranicza nas czas i eliminujemy odbiorcę, który mógłby nas oceniać czy peszyć. Dzięki temu też wypracowujemy odpowiednie nawyki w płynnej mowie zamiast opierać się na suchej wiedzy podręcznikowej. Baza słów, na których ćwiczymy uwzględnia nie tylko podstawy, ale też wyjątki, czasowniki nieregularne, wyrażenia potoczne a nawet skróty, z którymi możemy mieć do czynienia np. w Internecie.

 

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ

 

Dodatkowym narzędziem ułatwiającym przyswojenie języka może być ciekawie poprowadzony blog z poradami na temat zapamiętywania, ale też anegdotkami czy zabawnymi historyjkami obrazkowymi, dzięki którym nauka zamieni się w zabawę, np. Dlaczego nawigacja GPS mówi do Chucka Norrisa w czasie past simple, a nasze umysły przyzwyczają się do używania tzw. haków pamięciowych. Kolejną stymulację umysłu może stanowić kanał z filmikami wskazującymi np. na najczęściej popełniane błędy podczas nauki czy sformułowania, które szczególnie warto znać. Ważna jest też konstrukcja samych zdań. Szybciej zapamiętujemy nie te monotonne, ale nacechowane emocjonalnie czy zabawne.

 

 

Dysponując takimi narzędziami możemy nie tylko szybko opanować język w stopniu umożliwiającym sprawną komunikację, ale też kreatywnie spędzić czas.


Zainteresował temat?

3

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat