Nauczyciele z prawie wszystkich szkół w Piotrkowie w sporze zbiorowym z dyrektorami

Strefa FM Wtorek, 05 marca 2019114 9918
Nauczyciele z ponad 90% placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego pozostają w sporze zbiorowym z dyrektorami szkół. W tych szkołach zostanie zorganizowane referendum, które pokaże, ilu z nich rzeczywiście poprze strajk. Ten miałby się rozpocząć 8 kwietnia.
fot. pixabay.com

Nauczyciele żądają podwyżek, jednak dyrektorzy szkół nie są w stanie spełnić ich oczekiwań i zaspokoić finansowych roszczeń. W związku z tym w spór zbiorowy z dyrektorami weszli nauczyciele z 78% placówek oświatowych w kraju. W Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim ten wskaźnik jest dużo wyższy i wynosi ponad 90%. - Na 89 placówek, w 83 są członkowie ZNP i właśnie w tych 83 szkołach weszłam w spór zbiorowy z dyrektorami. Jest to zdecydowana większość placówek z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu. Dopiero teraz, gdy uruchomimy procedurę referendalną, będziemy wiedzieć, jak załogi placówek oświatowych ustosunkują się do protestu - mówi Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Jak w praktyce może wyglądać ewentualny strajk? Nauczyciele przyjdą do szkoły, ale będą powstrzymywać się od pracy, tzn. będą siedzieć w pokoju nauczycielskim. Wówczas dyrektor szkoły będzie musiał zapewnić uczniom opiekę, a nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia. Jeśli dojdzie do strajku, nauczyciele będą powstrzymywać się od pracy w okolicach kwietnia, czyli wtedy kiedy w szkołach odbywają się egzaminy ósmoklasistów. Decyzję o terminie zakończenia strajku podejmie prezydium ZNP.


Urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej podkreślają tymczasem, że nauczyciele podwyżki otrzymają. W ciągu 3 lat mają zarabiać od 400 do 548 złotych brutto więcej niż obecnie.


Zainteresował temat?

7

11


Komentarze (114)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.03.2019 23:24

Skoro tak bardzo wam nie pasuje poziom nauczania w szkołach to zapiszcie dzieci do prywatnych placówek. A co do wolnego... oprócz ,, picia kawki i rozmów z koleżankami " w szkole , nauczyciele pracują też po lekcjach. I nie mówię tu o koreptycjach tylko o robocie papierkowej jaką większość z nich musi robić. Układanie sprawdzianów , sprawdzanie ich , pisanie sprawozdań. Zastanówcie się nad tym co piszecie. I nie.. nie jestem nauczycielem tylko patrzę rozsądnie na tą sprawę.

28


gość ~gość (Gość)05.03.2019 14:06

Przecież każdy może być nauczycielem zrobić studia później 5 podyplomówek płatnych po 3 tys i uczyć za 2 tys miesięcznie (nauczyciel mianowany) a i jeszcze użerać się z rodziacami kochającymi swoje dzieci - bo przecież to nauczyciel jest winny nie moje dziecko!

3016


PISOWIEC ~PISOWIEC (Gość)07.03.2019 08:11

Nie kumatych informuję, że strajk będzie legalny bo przechodzą oni cała procedurę sporu zbiorowego. Ponadto dla zmanipulowanych dla rozjaśnienia sytuacji wskazuję, że to nie tylko ten ZNP jest w sporze, ale też Solidarność co skrzętnie ukrywają media publiczne. Więc nie łykajcie gotowej papki jak leci, którą wam serwują jak za PRL tylko myślcie samodzielnie. Logicznego myślenia uczy matematyka, ale być może niektórzy są z tych roczników co to nie mieli matematyki na maturze to i jest oto skutek. Nie pierwszy to strajk i nie ostatni w Polsce czy Europie więc nie ma się czym podniecać.

53


Oooo ~Oooo (Gość)07.03.2019 10:10

Potem informatyki na uczelniach uczą stare dziady (matematycy najczęściej albo elektrycy) liznący programowania 10 lat temu, nie znający rynkowych zapotrzebowań, wiedzą nie dorastając co ambitniejszym studentom.
Dlaczego? Bo specjaliści w firmach dostają 5x tyle co na uczelniach gdzie nie ma na nic pieniędzy.
To jest gadanie takie samo jak z policją, wojskiem czy lekarzami. Mówimy o krytycznych zawodach dla rozwoju czy bezpieczeństwa tego polskiego dołka a nie o górnikach, których mogłoby nie być i nic albo prawie nic by się nie zmieniło.
Tego typu zawody nie poddają się rynkowym zasadom ale są dla niego krytycznie ważne, bez wyedukowanych zasobów ludzkich jedyne w czym będzie błyszczeć Polska będzie eksport jabłek na zachód.
Biadolicie potem, że 30% absolwentów nie zdaje matury, lekarze wyjeżdżają leczyć w Niemczech, a policja jest skorumpowana.

41


na chłodno ~na chłodno (Gość)06.03.2019 20:03

Jak wam to ulży to se dalej poujadajta na nauczycieli to może i wrzodów nie dostaniecie, a oni i tak dostaną podwyżkę bo już widać w mediach jak władza ma trzepaczkę. Zabrali nauczycielom dodatki, wydłużyli awans zawodowy i z tego co na nich zaoszczędzili dali im mikrą podwyżkę w 2018, która nawet inflacji za poprzednie lata nie pokrywa. Paradoksalnie wydłużenie awansu uderzyło, ale w młodych ludzi, a nie starych nauczycieli, którzy już mają stopień nauczyciela dyplomowanego. Ci co tak ujadają i obsmarowują nauczycieli to przyznajcie się ile z was bierze 500+ plus ? Nauczycielom odmawiacie podwyżki za pracę, a sami po darmową kasę ręce wyciągacie ? Tyle zawiści, jadu, mściwości w tym narodzie ( nie wszyscy ) po prostu ohyda co zrobili z tym narodem przez 30 lat.

93


gość ~gość (Gość)07.03.2019 04:09

A co będzie jeśli zastrajkują przedsiębiorcy ? Kto wtedy da pieniądze na pensje policjantów , emerytów ,nauczycieli, wojskowych,urzędników itd oraz oczywiście na 500 +

42


ronin ~ronin (Gość)06.03.2019 10:16

Dlaczego nauczyciele i rolnicy nie mogą strajkować na przełomie lipca i sierpnia wtedy kiedy jestem na wakacjach??

73


i po sprawie ~i po sprawie (Gość)06.03.2019 22:17

Przejrzeć i wydrukować roczne PITY tych biednych belfrów i sprawa będzie jasna !!!
Do tego opodatkować te słynne "koreczki" kasowane do kieszeni i karać z urzędu co
nie zgloszone do skarbówki.

64


wściekła ~wściekła (Gość)06.03.2019 14:23

Nauczyciele!!! Zrobcie sobie rachunek sumienia i przestancie sie osmieszac. Takiej pracy z taka iloscia wolnego (wakacje ferie wszelkiego rodzaju przerwy swiateczne i inne) nie ma w zadnym zawodzie. Jestescie bezczelnymi nygusami. Pracujecie gora 5 godzin dziennie a ciagle wam malo PININDZY!!!!!!!!!!! A co maja powiedziec ludzie pracujacy????!!! powaznie i ciezko pracujacy????!!!! Za to samo albo mniejsze wynagrodzenie. Jestescie obrzydliwi i nudni z tymi strajkami. Niedobrze sie robi jak sie ciagle o was slucha.

77


paola ~paola (Gość)05.03.2019 12:15

To jest granda...karać uczniów za nieudolność oświaty. Kto zapłaci za stracony rok mojego syna gdy nie dojdzie do egzaminu 8 klas?

2818


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat