Nauczyciele wznawiają strajk

Strefa FM Czwartek, 24 października 201986 6712
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.

Związek Nauczycielstwa Polskiego przeprowadził wśród nauczycieli ankietę, z której wynika, że ponad 50% z nich chciałoby, aby protest kontynuować. - Chcemy wskazywać społeczeństwu, co złego dzieje się w oświacie i jaka jest rola w tych działaniach nauczycieli. Uznaliśmy, że najlepszą formą będzie protest włoski. Będziemy akcentować, co nauczyciele robią, za co mają płacone, a za co nie, jakie działania podejmują na rzecz dzieci i młodzieży z własnej inicjatywy i zasady, która od lat wpisała się w tradycję szkół. Chcemy pokazać, jak wygląda nasz dzień pracy. Właściwie to będzie potężna akcja informacyjna - tłumaczy Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Postulaty nauczycieli są niezmienne. - Chcemy godnie zarabiać, mieć jasno określone zadania, które nauczyciele mają wykonywać. Klasycznym przykładem są wycieczki czy zielone szkoły. Nauczyciel, który wyjeżdża z młodzieżą na trzy dni, odpowiada za nich przez trzy pełne doby. Nikt tak nie pracuje - mówi Ewa Ziółkowska.


Jak wyjaśnia prezes ZNP w Piotrkowie, na razie trudno określić czy w razie niespełnienia postulatów nauczycieli protest przybierze ostrzejszą formę. Nie można również tego całkowicie wykluczyć. - Jeżeli okaże się nauczyciel kontraktowy zarabia mniej niż wynosi najniższa krajowa, to będzie kuriozalna sytuacja - zaznacza E. Ziółkowska.


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (86)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.10.2019 21:06

Nauczycieli jest w Polsce ok 2 mln. Zatrudnionych ok 700tys.Przy takim nawiasie inflacyjnym nie ma szans na dobre zarobki, bo są łatwo zastępowalni.

00


gość ~gość (Gość)26.10.2019 21:02

Komu nie pasuje, to są etaty w magazynach, albo w Haeringu.

00


babcia ~babcia (Gość)26.10.2019 11:53

Na miłość boską redaktorze to będzie strajk czy protest ja nie mogę z tego powodu już spać a redaktor wprowadzania w obieg publiczny półprawd śpi jak zabity..

00


gość ~gość (Gość)24.10.2019 23:49

Pracuję w piotrkowskim technikum jako nauczycielka już 12lat. Ludzie to co piszecie... aż przykro czytać. Ja chętnie oddam stanowisko pracy. Jestem zmęczona szykowaniem materiału na zajęcia, notatki do zeszytu, nowych krzyżówek, quizów i ciekawych rozwiązań. Moi podopieczni to Wasze dzieci-najkochańsze pod słońcem. Za swoją pracę dostaję 2100zl netto na konto. Jestem nauczycielem mianowanym. Pracuję bez podręcznika i pomocy naukowych. Zdawalność egzaminów zawodowych mam prawie 90%. Niestety są osoby, które najnormalniej w świecie nie chcą się uczyć, albo podejść do egzaminu i spróbować. Dajcie mi tylko narzedzia do pracy- książki, ćwiczenia, coś co zmieni mój czas pracy z 14h dziennie na 8h i ja mogę pracować za 2100! My też mamy dzieci i rodziny... ja ich satysfakcją nie nakarmię. A moje dzieci też mają swoje potrzeby tak jak Wasze. Szanujmy się więc nawzajem i wspierajmy w działaniu. Pozdrawiam

113


gość ~gość (Gość)25.10.2019 22:50

No nie wiem jakim cudem zarabiają po 2000 a po 80 tys na pitach rocznych mają. Coś tu nie gra.

01


gość ~gość (Gość)25.10.2019 17:55

No i po co znow pompujecie temat nauczycieli,zeby tylko lały sie hejty?

10


gość ~gość (Gość)25.10.2019 17:48

Brak pracowników na budowie wiec zapraszam akurat po maturce w sam raz

11


gość ~gość (Gość)25.10.2019 07:25

Hahaha pracują 3 pełne doby? A jakby w nocy wpadła policja z alkomatem to wszyscy dyscyplinaka i przed sąd.

35


gość ~gość (Gość)25.10.2019 09:43

Zawsze można dorobić sobie korepetycjami i zajęciami w szkołach weekendowych

14


gość ~gość (Gość)25.10.2019 06:14

Od wrzesnia dostali podwyżki.Prosze zobaczyć na parkingach przy szkole jakimi samochodami przyjechał b.biedny nauczyciel do swoiej pracy.Niech przestaną biadolic inni też by chcieli zarabiać takie grosze za tak krótką pracę.ps. Praca z dziecmi jest b.trudna wiem i doceniam .

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat