Nasz region z ekologią za pan brat

Tydzień Trybunalski Piątek, 05 października 20121 2620
Rozpoznawali drzewa, rośliny, zwierzęta, wykazywali się wiedzą na tematy krajoznawczo-turystyczne.

Starsi w rywalizacji drwali pokazali swoją siłę. W podsumowaniu okazało się, że młodzież z naszego regionu wie dużo o ekologii.

W przedostatni weekend września 34-osobowa grupa turystów z powiatu piotrkowskiego reprezentująca jednocześnie województwo łódzkie, w skład której wchodzili turyści z Gimnazjum z Gomulina, ZSR CKP w Bujnach, gminy Wola Krzysztoporska, ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Podklasztorzu, gminy Sulejów, z Gimnazjum w Moszczenicy i ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, uczestniczyła w XIX Ogólnopolskim Pieszym Zlocie Ekologicznym LZS Bory Tucholskie - 2012, który odbył się w Tleniu - miejscowości stanowiącej centrum turystyczno-wypoczynkowe Borów Tucholskich. Turyści z naszego regionu, podobnie jak w latach poprzednich, świetnie zaprezentowali się w poszczególnych konkursach i zadaniach turystycznych.

W konkursie wiedzy “Obraz krajoznawczo-turystyczny Borów Tucholskich” najlepsza okazała się Natalia Pastuszko, zajmując I miejsce, natomiast Michalina Ciach zajęła VI miejsce (obie dziewczyny ze SP nr 2 Podklasztorze), IX miejsce zajął Dawid Kuchta z ZSR CKP Bujny.

W konkursie wiedzy “Rzeki, jeziora, lasy w Polsce” II miejsce zajął Robert Warda z SP w Nowej Wsi, a IV Adrianna Kopeć z Gimnazjum w Gomulinie.

W zadaniu turystycznym “Rozpoznaję drzewa, rośliny, zwierzęta” I miejsce zajęła Natalia Bernacka, a II Jakub Jakiel (oboje z Gimnazjum w Moszczenicy), VI Mateusz Ściepłek z SP nr 2 Podklasztorze.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja drwali. W bardzo wyrównanej walce dziesięciu powiatów II miejsce zajęli drwale z pow. Piotrkowskiego - Władysław Wawrzyńczak i Jarosław Wieczorek, przegrywając tylko z powiatem Lipno o 0,1 sekundy.

W konkursie “Zbieranie runa leśnego” I miejsce zajęła Patrycja Stępień z SP Nowa Wieś.
W końcowej klasyfikacji drużyn w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych I i III miejsce zdobyły drużyny z SP nr 2 Podklasztorze, VII miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum z Gomulina. W kategorii open ZSR CKP Bujny uplasował się na VIII miejscu.

Zwycięska drużyna SP nr 2 Podklasztorze wystąpiła w składzie: Natalia Pastuszko, Ada Ciesielska i Mateusz Ściepłek. Drużyny ze szkoły na Podklasztorzu do udziału w zlocie przygotowała Marta Piasta - nauczyciel W-F.
W klasyfikacji końcowej, tak powiatowej, jak i wojewódzkiej, turyści z powiatu piotrkowskiego wywalczyli I miejsce.
Wyjazd na tegoroczny zlot był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Zrzeszenia LZS w Łodzi, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Piotrkowie oraz władzom gmin: Wola Krzysztoporska, Moszczenica, Rozprza i Sulejów.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

michalina ~michalina (Gość)10.03.2013 15:05

O mnie napisali :)W Borach było super.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat