Nastoletni bracia napadali na mieszkańców Tomaszowa

PolicjaTomaszów Czwartek, 11 października 20186 3781
Nastoletni bracia z Tomaszowa Mazowieckiego odpowiedzą na rozboje. We wrześniu pobili i okradli 35-letniego mężczyznę. W październiku napadli na kobietę, którą uderzyli młotkiem w głowę. Starszy z braci (18 lat) dostał już zarzuty, grozi mu nawet 12 lat więzienia. O losie młodszego (16 lat) zdecyduje sąd rodzinny.

28 września około godz. 2 w nocy przy ul. Granicznej w Tomaszowie Mazowieckim bracia poprosili 35-letniego mężczyznę o papierosa. Gdy zostali poczęstowani, uderzyli swoją ofiarę pięścią w głowę i grożąc nożem zażądali pieniędzy. Zabrali mężczyźnie plecak, gotówkę, papierośnicę z zapalniczką, portfel z dokumentami i telefon komórkowy.

8 października o godz. 23.30 z kolei podeszli do kobiety wchodzącej do klatki jednego z bloków przy ul. Św. Antoniego w Tomaszowie, zażądali od niej pieniędzy. Gdy próbowała uciec, jeden z nich dwukrotnie uderzył ją młotkiem w głowę. Mimo tego pokrzywdzona zdołała dotrzeć do drzwi swojego mieszkania, z którego wyszedł jej partner i spłoszył napastników.

 

- Tomaszowscy kryminalni priorytetowo potraktowali zgłoszenia o tych rozbojach – informuje nas oficer prasowy komendy w Tomaszowie. - Zabezpieczony materiał dowodowy i znajomość środowiska przestępczego pozwoliły na zawężenie kręgu osób mogących mieć związek ze sprawami. 9 października sprawcy obu przestępstw zostali zatrzymani. Byli to dwaj bracia z Tomaszowa Mazowieckiego. Policjanci przeszukali ich mieszkania. U starszego znaleźli umowę sprzedaży w lombardzie telefonu, który policjanci zdążyli odzyskać. Młodszy miał skradzioną papierośnicę.

 

18-latek spędził noc w policyjnym areszcie tomaszowskiej komendy, a jego 16-letni brat w policyjnej izbie dziecka w Łodzi. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia. Starszy tomaszowianin dostał już zarzuty. O dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny, do którego prokurator skierował wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie nieletniego do odpowiedzialności karnej. Zostanie również skierowany wniosek do sądu o aresztowanie obu mężczyzn.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre D. ~Pierre D. (Gość)11.10.2018 23:19

Cytuję:
uderzyli swoją ofiarę pięścią w głowę i grożąc nożem zażądali pieniędzy. Zabrali mężczyźnie plecak, gotówkę, papierośnicę z zapalniczką, portfel z dokumentami i telefon komórkowy. (...) zażądali od niej pieniędzy. Gdy próbowała uciec, jeden z nich dwukrotnie uderzył ją młotkiem w głowę


Dawniej chorobę zwaną zbójectwem skutecznie leczono takimi lekarstwami jak szafot czy szubienica. Chyba najwyższy czas powrócić do dawnych metod leczenia społeczeństwa z takich patogenów.
A rodzice - czy są dumni z synów?!
***
P. Dolevas

30


gość ~gość (Gość)11.10.2018 18:32

Wielka mi afera

03


Witek ~Witek (Gość)11.10.2018 09:01

To wszystko efekt braku pasiora na tyłku od młodych lat i sa efekty nowoczesnego wychowania

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat