Nastolatki decydują o sobie w IV LO

ePiotrkow Piątek, 04 maja 20182 3887
„Zorganizuj swoją przyszłość” to temat pięciodniowych warsztatów zorganizowanych w ramach projektu, do którego przyłączyły się uczennice IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

W projekcie, wymyślonym i opracowanym przez Martynę Kwiatkowską (innowatorkę z miejscowości Uszczyn) i Bożenę Kwiatkowską (nauczycielkę języka polskiego z IV LO), uczestniczy 17 dziewcząt z Piotrkowa i okolic. Nastolatki mają już za sobą 2 czterogodzinne warsztaty, 4 spotkania skypowe z dziennikarką, tłumaczką, programistką i psycholożką, młodymi kobietami, które odniosły sukces zawodowy i są przykładem, jak planować swój rozwój edukacyjny i zawodowy, by być zadowolonym z pracy, którą się wykonuje.

 

Na początku maja, w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, dziewczęta uczą się współpracy w grupie, planowania działań, wyznaczania celów krótko- i długoterminowych. Poszerzają swoje horyzonty zawodowe, poznają kobiety, które odniosły sukces w swoich dziedzinach. Ich zadaniem jest samodzielnie zorganizować dwudniowy wyjazd do Warszawy, by spotkać się w miejscu pracy z wybranymi kobietami sukcesu. Bohaterki projektu będą rozwijały w sobie takie cechy jak samodzielność, kreatywność, pewność siebie. Będą pogłębiały świadomość swoich mocnych stron i uczyły się umiejętnego wykorzystywania ich w pracy.

 

Projekt innowacyjny „Zawodowe puzzle. Nastolatki decydują o sobie” realizowany jest w ramach projektu grantowego „TransferHUB generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej” (www.transferhub.pl).

 

 

 

(materiały: IV LO Piotrków) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.05.2018 18:36

Widać to w parkach jak popolajom papirosy.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat