Nasi posłowie rozpoczęli obrady, dwoje debiutuje

Strefa FMKraj Wtorek, 12 listopada 201918 3529
Rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Okręg piotrkowski reprezentują w nim Antoni Macierewicz, który pełni także funkcję marszałka seniora, Grzegorz Lorek, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Anna Milczanowska, Małgorzata Janowska - wszyscy PiS, Cezary Grabarczyk (KO), Anita Sowińska (SLD-Wiosna-Razem) oraz Dariusz Klimczak (PSL - Koalicja Polska, przedstawiciele tych dwóch ostatnich koalicji to debiutanci.
Fot.: Sejm RP.

Antoni Macierewicz, poseł z okręgu piotrkowskiego otworzył obrady I posiedzenia Sejmu nowej kadencji. To w związku z powierzoną mu kilka dni temu rolą marszałka seniora. Po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości oraz orędziu prezydenta Andrzeja Dudy, były minister obrony narodowej sam zwrócił się do zgromadzonych. Przypomniał on m.in. o bardzo trudnej historii Polski i Polaków. zwrócił też uwagę na to, że dzisiejszych parlamentarzystów powinny łączyć miłość do ojczyzny oraz wspólny sprzeciw wobec ewentualnej zbrodni przeciwko narodowi polskiemu.

 

Wcześniej reporterzy Radia Strefa FM Piotrków zapytali Dariusza Klimczaka o jego nastrój przed debiutem.

 

 - Mam nadzieję, że tak dobry nastrój będzie mi towarzyszył przez cztery lata, o ile tak kadencja tyle potrwa, ale przede wszystkim zależy mi na tym, żeby dobry nastrój towarzyszył mieszkańcom naszego okręgu, bo to oni nas wybrali i dla nich będziemy pracować i realizować ich postulaty. Myślę, że ta kadencja będzie ciekawsza od poprzedniej, wszystko wskazuje na to, że marszałkiem Senatu będzie przedstawiciel opozycji. Jest też duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli nowego prezydenta, prywatnie mam nadzieję, że to będzie Władysław Kosiniak-Kamysz, czyli reprezentant ludowców. Polityka będzie wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ dotychczas to była maszynka do głosowania autorstwa Prawa i Sprawiedliwości - powiedział poseł na Sejm Polskiego Stronnictwa Ludowego obecnej kadencji.

 

Dzisiaj obrady rozpoczną też senatorowie, pierwsze posiedzenie Senatu rozpocznie się o godzinie 16.00.

 


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.11.2019 17:20

Eh, jaki naród głupi - w sumie niewykształceni obywatele i mieszkańcy wsi, jak bardo zdesperowanym trzeba być by glosować na PiS po 4 latch katorgi
.

1512


awers ~awers (Gość)12.11.2019 11:34

Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jak pan Grabarczyk, który przyczynił się o zaściankowości naszego obszaru został posłem, wybranym przez tychże ludzi.Bareja czy co ?

219


gość ~gość (Gość)13.11.2019 06:05

Czy pan Macierewicz znajdzie czas na ujawnienie katastrofy smoleńskiej czy już mu się znudziło to zajęcie ?

73


Obol ~Obol (Gość)12.11.2019 15:39

Marszałkiem seniorem powinien być Janusz Korwin Mikke.

156


Winnetou i Apanaczi ~Winnetou i Apanaczi (Gość)12.11.2019 16:29

Jesteśmy przekonani, że Antoni Macierewicz, mówiąc to co powiedział, pozamiata ten Sejm, tak jak pozamiatał WSI, jakąś agenturę i katastrofę smoleńką. Howgh

103


gość ~gość (Gość)12.11.2019 14:43

A najlepsza poseł Janowska Małgorzata to co.Nie ma jej.

04


gość ~gość (Gość)12.11.2019 12:10

Panie Klimczak do boju

47


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat