Narodowy Dzień Zwycięstwa. Lewica złożyła kwiaty pod pomnikiem

Strefa FM Sobota, 08 maja 202121 2482
Piotrkowska Lewica uczciła Narodowy Dzień Zwycięstwa i złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" mieszczącym się przy skrzyżowaniu Al. Kopernika z al. 3 Maja oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej.

Ładuję galerię...

W krótkiej uroczystości udział wzięły delegacje Nowej Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, partii Razem oraz Weteranów Lewicy.

- To święto państwowe, które powinni obchodzić wszyscy Polacy. 76 lat temu w Berlinie podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji. Tym samym zakończyła się najbardziej krwawa wojna w dziejach ludzkości, był to koniec II wojny światowej w Europie. Trzeba ten dzień świętować. Spotykamy się pod tym pomnikiem, aby oddać hołd bohaterom walczącym z hitleryzmem i doprowadzili do upadku hitlerowskich Niemiec - mówił Artur Ostrowski, lider piotrkowskiej Lewicy.


Kwiaty złożono również na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Socjalista pobożny ~Socjalista pobożny (Gość)10.05.2021 11:12

A co z cmentarzem naszych współobywateli, naszych Starszych Braci? Z CMENTARZEM ŻYDOWSKIM? Przecież to jest też nasza wspólna tradycja, nasza wspólna historia! Dlaczego nie zajmują się utrzymaniem go, oporządkowaniem i najważniejsze zabezpieczeniem dobrym i solidnym murkiem żadne organizacje żydowskie, ambasada państwa Izrael, organizacje wyznaniowe mojżeszowe i nawet organizację socjalistyczne. Tak! Socjalistyczne! Gdyż są tam groby i pomniki socjalistów izraelskiego pochodzenia. Zresztą dotyczy to zaniedbanie nie tylko cmentarza w Piotrkowie, to dotyczy większości cmentarzy, jakie się jeszcze zachowały po tej narodowej i wyznaniowej społeczności. Będzie ten mój wpis, czy będzie wykasowany, bo jest nie bardzo wygodny.

10


97-300 97-300ranga08.05.2021 22:13

Stop komunie !

74


Prawdziwalewicarozsą ~Prawdziwalewicarozsą (Gość)08.05.2021 16:55

O właśnie Cmentarz Żołnierzy Radzieckich! Na terenie naszego kraju takich cmentarzy jest kilkaset. Chętnie, jak mam okazję, to je odwiedzam. Ponieważ Rosja, następnie ZSRR zamieszkuje i zamieszkiwało minimum 120 narodów i ludów to nazwiska tam są różnorodne. Rosja czasów carskich, jako imperialistyczne państwo kolonialne, poszło na wschód kontynentu Euroazji i podbiło około, minimum 20 państw, w związku z tym oprócz Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Polaków, Azerów, Ormian, Gruzinów...., to w Armii Rosyjskiej i następnie bolszewickiej/sowieckiej Armii Czerwonej służyło i walczyło wiele narodów i ras. Po 1989 roku co poniektóre z tych, państwa odzyskały niepodległość, od Rosji/ZSRR. Czy ambasady, w tym ambasada Rosji, są zainteresowane i zaangażowane i dbają o cmentarze, gdzie spoczywają ich RODACY, ich PRZODKOWIE. Nawiedzając te cmentarze, modląc się za dusze zabitych, najczęściej bardzo młodych ludzi i zapalając świeczkę, zawsze jestem wściekły, jak te cmentarze są bardzo zaniedbane, brudne, zaśmiecone i zdewastowane. Czy tylko, w ramach międzynarodowych umów obustronnych, w naszym kraju, POLSKIE PAŃSTWO, ma o nie dbać? Czy państwa, ich dyplomatyczne przedstawicielstwa powinny być również w to zaangażowane? Jak to jest? I na koniec CZY LEWACTWO z P-wa Tryb. dba, sprząta i czyści cmentarz na Rakowskiej? Powinna tak robić przynajmniej kilka razy do roku; na 17 września, chyba wiadomo dlaczego?, 1 i 2 listopada, tzw. "wyzwolenie" Piotrkowa, 8 i 9 mają; czy tak robi? Proszę Redaktorów, aby przeszli się tam z aparatem foto i porobili zdjęcia, to się mocno zdziwią, jaki jest stan tego cmentarza. Albo powinno być tak, że dba się o te cmentarze przez państwo nasze, z wzajemnością, dla grobów naszych Rodaków i Obywateli poległych, zamordowanych czy zabitych, albo szczątki tych żołnierzy, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, państwowym i honorowym, przeniesione, są do państw ich pochodzenia narodowego. To jest wyraz naszego człowieczeństwa i szacunku. Albo, albo.... Innego rozwiązania nie ma. O ile się nie mylę, tak postąpiono, na początku lat 90 ubiegłego wieku, ze zwłokami żołnierzy niemieckich. Pozdrowienia. Kłaniam się. Lenin wiecznie żywy i idea Marxa/Engelsa w nim!!! I jeszcze jedno, czy aby na pewno, Tysiącletana NarodowoSOCJALISTYCZNA III Rzesza Niemiecka kapitulację podpisała w Berlinie, jak twierdzi nauczyciel historii, były poseł Ostrowski??? Upewniam się czy mówi prawdę i czy może z taką wiedzą uczyć nasze dzieci i młodzież historii????

65


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga08.05.2021 14:29

Wyklęty powstań ludu... hehehe.

97


Duuuuuusst ~Duuuuuusst (Gość)09.05.2021 06:56

Jedna Pani ze zdjęcia, zarządziła już klubem aa na zamorowej tak wspaniale że po klubie śladu nie ma ludzie pamiętają... A niektórzy już w grobach

40


Łoskar ~Łoskar (Gość)09.05.2021 02:07

A towarzysz od podpasek był?

30


Ggg ~Ggg (Gość)08.05.2021 23:30

Oni jak zwykle musi być czerwono bo to barwy Komuny, wlasnue czy oni kiedykolwiek posprzątali groby swoich towarzyszy? Ostrowski się kiedyś wziął za szczotkę? Święto Wyzwolenia dlatego lewica wychodzi z nory...same młode osoby czyli ostatni towarzysze,precz z Komuną! Do roboty a nie pod krawat!I mącić w głowach

42


fakty ~fakty (Gość)08.05.2021 17:49

Dzięki lewicy PiS zyskał znacznie więcej niż obiecywał swoim wyborcom i utrzymał się przy władzy.

72


Mi ~Mi (Gość)08.05.2021 16:45

Kobiety na traktory a towarzysze będą towarzyszom rozdawać talony na auta

33