Narodowe Czytanie także w Piotrkowie

Strefa FM Piątek, 06 września 20191 1451
Piotrków Trybunalski weźmie udział w Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. W trybunalskim grodzie wydarzenie rozpocznie się 7 września o godzinie 15.00 w Mediatece 800-lecia.

- Spotkajmy się wszyscy w sobotę 7 września, by razem odkryć piękno i aktualność nowel polskich. Jestem przekonany, że ich bogactwo pozwoli każdemu włączyć się i współtworzyć naszą akcję, która popularyzując czytelnictwo, niezmiennie udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości – powiedział prezydent RP Andrzej Duda..


W programie jest 8 nowel:
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony... – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

 

Na spotkaniu pojawi się Anna Ciarkowska, pisarka, poetka, literaturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych. Oprócz tego zbieraczka mikrohistorii, kolekcjonerka snów i autorka "Pestek" i tomu poetyckiego "Chłopcy, których kocham". Uczestnicy akcji będą mogli posłuchać także występu chóru z II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie oraz wziąć udział w konkursach literackim i plastycznym.

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.09.2019 09:49

Żeromski jednak był wizjonerem. Proponuję jeszcze "Samotny człowiek z kotem" oraz "Antek z odkrywki Szczerców"

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat