Napisała książkę o TOPR. Spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską w piotrkowskiej bibliotece

ePiotrkow Środa, 13 lutego 20190 1731
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską i promocję jej najnowszej książki „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.

Beata Sabała-Zielińska - rodowita zakopianka, dziennikarka, współpracowała z Radiem Zet, redaktor naczelna magazynu "Polski Region Pieniny". Autorka książek: „Zakopane. Nie ma przebacz”, „Zakopane odkopane”, "Radio - aktywna Sabała", „Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką”. Wspólnie z Pauliną Młynarską wydała dwie książki poświęcone Zakopanemu - autorskie przewodniki po stolicy polskich Tatr. W 2018 r. wydała książkę o Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

 

Tak o książce pisze Wydawnictwo Prószyński i Spółka:

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie psy? Jak dalece ratownicy ryzykują własne życie? Co ich motywuje? Co denerwuje? Jak się szkolą? Co umieją? Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją w Polsce. Nikomu do tej pory nie udało się skłonić ratowników do opowieści o trudach ich pracy.

 

Spotkanie odbędzie się 19 lutego w czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29. Początek spotkania godz. 17.00. Podczas spotkania będzie można kupić książkę z autografem autorki w promocyjnej cenie.

 

 

 

 

(materiały: MBP Piotrków) 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat