Nakłaniał nieletnich do samookaleczeń i samobójstw

Strefa FMBełchatów Piątek, 15 maja 202017 4755
Namawiał w internecie dzieci do okaleczania się, a nawet samobójstwa. Tę niebezpieczną grę przerwali policjanci z Poznania. Zatrzymali na terenie powiatu bełchatowskiego 24-letniego obywatela Ukrainy, który organizował w sieci grę podobną do "Niebieskiego Wieloryba".
fot. KWP Poznań

Mężczyzna proponował dzieciom i nastolatkom przyłączenie się do gry. W tym celu na portalu społecznościowym „VK” założył zamkniętą grupę pod nazwą „Beginnings 57”. Wyznaczał im zadania, najpierw proste i niewinne, a potem coraz bardziej niebezpieczne, m.in. oglądanie drastycznych filmów, a nawet samookaleczenia. - Od Rzecznika Praw Dziecka z Sankt Petersburga otrzymaliśmy informacje, że pewne tropy dotyczące bardzo niebezpiecznej gry prowadzą do Polski. Ustaliliśmy, że organizator tej niebezpiecznej zabawy mieszka na terenie powiatu bełchatowskiego. To 24-letni obywatel Ukrainy. Chcieliśmy go jak najszybciej zatrzymać, ponieważ było zagrożone życie i zdrowie dzieci. Zbieraliśmy materiał dowodowy, aby przedstawić mu zarzuty. W grupie, którą administrował 24-latek, było 35 dzieci. Mężczyzna rekrutował swoje ofiary na rosyjskojęzycznych portalach społecznościowych. Dwie dziewczynki, 14 i 15-letnie obywatelki Ukrainy, przebywały na terenie Polski, dlatego też zajmujemy się tą sprawą - mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu.

 

Na podstawie materiałów dowodowych, zatrzymanemu zostanie przedstawiony zarzut nakłaniania nieletnich do samookaleczenia i popełnienia samobójstwa. Policja i prokuratura złożą także w sądzie w Poznaniu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre D. ~Pierre D. (Gość)15.05.2020 23:24

Problem nie leży w tym namawiającym osobniku, ale w dzisiejszych dzieciach. Słowo "dziecko" jest tu niezbyt adekwatne, bo w tym przypadku mamy do czynienia raczej z nastolatkami czyli młodzieżą. Młodzieżą, która zazwyczaj ma za sobą już kontakty z używkami i doświadczenia seksualne. Takie są realia, a policja i autor się tak przejęli, jakby typ przedszkolaków deprawował.
Pamiętam swoje dzieciństwo bardzo dobrze i jeśli coś odwaliłem, a potem próbowałem się tłumaczyć w stylu "a bo Marcin...", to słyszałem w odpowiedzi "A jak Marcin włoży rękę w ogień, to ty też włożysz?!", co ucinało dalsze dyskusje. Dzieciom stawiało się wymagania, dzieci dostawały wpierdziel (ręką, paskiem, kablem, itp.), ogólnie musiały czuć respekt przed rodzicami i nauczycielami (w szkole też nauczyciele lali linijką albo wskaźnikiem), i wiedziały co to obowiązki i co to stres. Czy to pochwalam? Nie, nie pochwalam, bo wielokrotnie dostałem wpierdziel za błahostki, albo przez pomyłkę. Ale dzisiejszy system wychowawczy jest jeszcze gorszy. Pomysłodawców "bezstresowego wychowania" powinno się za dupska na haku powiesić, bo wyrządzili krzywdę całemu pokoleniu. Życie to ciągły stres, życie to presja, w życiu trzeba umieć się dostosować do zmiennej sytuacji, trzeba umieć stawiać czoła problemom, trzeba kształtować charakter.
Dziś od dzieci mało się wymaga, a telefony i tablety dostają do ręki zanim jeszcze dobrze nauczą się mówić. Przenoszą się do wirtualnego świata jeszcze zanim poznają ten realny. W dodatku dzieci nie można dziś stresować, bo będą miały "traumy", za spuszczenie krnąbrnemu bachorowi lania grozi prokurator i odsiadka nawet. Dzieci zostały upaństwowione. Zsumowanie rozwoju technologii z ograniczeniem władzy rodzicielskiej dało efekt taki jaki mamy. Gnojek, który nie słucha poleceń rodziców jest skłonny wykonywać nawet najdziwniejsze polecenia jakiegoś palanta z internetu, którego nawet na oczy nie widział. Dlaczego zatem mamy się nad tymi "dziećmi" rozczulać? Przecież dzieci z takim wypaczonym postrzeganiem rzeczywistości - jak to się potocznie mówi - nie rokują. Gdyby nie były dziećmi, tylko bocianimi pisklętami, to zostałyby zjedzone przez własnych rodziców, albo brutalnie wywalone z gniazda na glebę. Przyroda jest brutalna, tak jak życie. Zawsze tak było, przeżywał ten, kto umiał się odnaleźć. A potem przyszli lewaccy psychologowie i radośnie obwieścili światu, że "wychowanie bezstresowe" to nowoczesność i przyszłość. Prawnie wdrożono te chore koncepcje, a dziś policja łapie jakichś delikwentów, którzy poprzez portale społecznościowe namawiają młodzież do popełniania przestępstw, albo robienia sobie krzywdy.
Cóż, jedni namawiają do popełniania samobójstwa, inni do brania kredytów we frankach, a jeszcze inni do zakupu garnków za równowartość półrocznych dochodów. Ja jednak stoję na stanowisku, że dopóki nikt lufy do łba nie przystawi, to takiemu namawiającemu można zwyczajnie kazać bujać wory na Madagaskar.
Obserwując otaczającą mnie rzeczywistość coraz częściej odnoszę wrażenie, że jestem osamotniony w swoich poglądach. Smutne to i przygnębiające.
***
P. Dolevas

60


gość ~gość (Gość)15.05.2020 19:23

Jak komuś powiem wyskocz sobie z okna i ta osoba to zrobi to też będę miał karę?

18


gość ~gość (Gość)15.05.2020 14:42

W więźniu się nim pobawią

50


gość ~gość (Gość)16.05.2020 06:13

Kiedyś grałem w jumanji.Ledwo z tego wyszłem.Teraz nawet kostki rosołowe mi sie źle kojarzą.

01


gość ~gość (Gość)15.05.2020 19:25

Eh ta dzisiejsza młodzież...

31


gość ~gość (Gość)15.05.2020 17:11

Te dzisiejsze dzieci to już mózgu nie posiadają?

60


gość ~gość (Gość)15.05.2020 14:15

W więzieniu będzie miał czas i fajnych kolegów do gry

70


epe ~epe (Gość)15.05.2020 14:12

Sala samobójców. Nic śmiesznego.

51


s syn ~s syn (Gość)15.05.2020 13:48

Obciąć wór i zapakować w górną szufladę i na Ukrainę.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat