Najwyższy czas zacząć uświadamiać przyszłych kierowców

Strefa FM Środa, 24 stycznia 20184 6697
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi zorganizowali spotkania w piotrkowskich szkołach, w sprawie bezpieczeństwa na drogach. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi przyszłych kierowców na zagrożenia i konsekwencje wynikające z nieodpowiedniego prowadzenia pojazdu. Spotkania odbyły się w środę w I i III Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

Ładuję galerię...

Funkcjonariusze policji zwracają się przede wszystkim do młodzieży, która to w niedługim czasie, stanie się aktywnymi uczestnikami ruchu - Uświadamiamy z jakimi zagrożeniami wiąże się uczestnictwo w ruchu drogowym. Staramy się uwidocznić młodzieży to co najbardziej zdradliwe za kierownicą, przede wszystkim prędkość i alkohol. Szkoły ponadgimnazjalne i licea bardzo chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach, ponieważ wszystkim zależy na tym, aby przyszli kierowcy zwracali uwagę na bezpieczeństwo - mówi podkomisarz Kamil Wnukowski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. 

 

Podczas spotkania przyszli kierowcy mogli dowiedzieć się także o zmianach w przepisach dotyczących prawa jazdy. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już od 4 czerwca -  wspomina Michał Kędziora z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

 

 

 


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fred ~fred (Gość)24.01.2018 23:59

w ciagu 30 dni od 25 grudnia 2017 od wypadku w tynczy czy gdzies, ponad 20 razy pisalem posta, kazdy pod konkretnym śmiertelnym wypadkiem spowodowanym przez kierowców w wieku 18-22 lata - jaki z tego wniosek i co pisalem?? że wiekszosc 18-22 latkow to dzisiaj duże dzieci ktore bardziej niz ludzkie życie lepiej traktuja swoje glupie telefony, w związku z tym że wiekszosc ludzi w tym przedziale wiekowym ma wate cukrowa zamiast mozgu powinno się wprowadzić prawo jazdy od minimum 21 lat z psychotestami i narkotestami na rozne prochy.

20


~PT ~~PT (Gość)24.01.2018 21:12

Szkolenie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 należało przeprowadzić przed budynkiem. Pokazać jak nie należy parkować na zakazach i przejściu dla pieszych oraz co znaczy zakaz parkowania, a także jak pokonuje się "wyspy" przed przejściem dla pieszych nie stwarzając zagrożenia.

10


Witek ~Witek (Gość)24.01.2018 18:50

Kogoś będą pouczać a sami jak się zachowują na drodze ich przepisy nie obowiązują no bo kto ich zatrzyma . Na każdym kroku restrykcje tylko patrzeć jak kierowców zabraknie . Taki przybytek jak WORD nie powinien istnieć z prostej przyczyny bo tylko łupią młodych z kasy a samorządowcy tu dorabiają niezłą kasę za nic. Dziś jak bym miał 20 lat prawko zrobił bym za granicą dużo łatwiej i bez durnych ograniczeń. To nic innego jak ciąg dalszy niszczenia naszego społeczeństwa

30


gość ~gość (Gość)24.01.2018 16:55

ŻAdne szkolenia.To poprostu trzeba mieć w głowie od urodzenia,i trzeba mieć charakter że tak powiem.

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat