Największe zalety szczoteczek sonicznych

Kraj Poniedziałek, 27 lipca 20200 723
Jak pokazują statystyki, wśród Polaków wciąż największą popularnością cieszą się klasyczne szczoteczki manualne. Mniej więcej co piąty użytkownik jest w posiadaniu szczoteczki elektrycznej, w tym także jednego z modeli sonicznych. Zaawansowane urządzenia czyszczące powoli jednak zdobywają rynek i coraz śmielej przedostają się do świadomości naszych rodaków. Jakie są najważniejsze zalety szczoteczki sonicznej i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Szczoteczki elektryczne w klasycznym wydaniu pojawiły się na rynku już przed drugą wojną światową, w 1939 roku. Szczoteczki soniczne są natomiast od nich sporo młodsze. Ich pierwsze projekty to dopiero końcówka lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, zaś same urządzenia zadebiutowały na sklepowych półkach w 1992 roku, i to wówczas jedynie w Stanach Zjednoczonych. Za oceanem szybko zyskały jednak spory rozgłos, użytkownicy byli zachwyceni ich wyjątkowym wyprofilowaniem i skutecznością czyszczenia. Dzięki temu, z początkiem XXI wieku szczoteczki soniczne pojawiły się także na innych kontynentach, w tym w Europie.

 

Wybór szczoteczek sonicznych


Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju szczoteczek sonicznych, a więc użytkownicy mają spore pole wyboru. Specjaliści są zgodni, że już za kilka, kilkanaście lat szczoteczki soniczne całkowicie zastąpią w naszych łazienkach klasyczne szczoteczki manualne, a wpływ na to będzie miał szereg możliwości, które dają nam w codziennym czyszczeniu te urządzenia.

 

Innowacyjny sposób pracy


Wiele osób, zwłaszcza tych, które dotąd nie miały do czynienia ze szczoteczkami sonicznymi, utożsamia te urządzenia z klasycznymi szczoteczkami elektrycznymi. To jednak duży błąd. Oba rodzaje szczoteczek łączy bowiem jedynie praca z wykorzystaniem zamontowanego wewnątrz rękojeści silniczka, natomiast sam sposób czyszczenia, rodzaj główki czyszczącej i tempo pracy, to już co innego.

Szczoteczki soniczne używają do czyszczenia zarówno ruchu wymiatającego jak i pulsacyjnego, osiągając prędkość nawet 62 000 ruchów na minutę. To znacznie więcej niż oferują szczoteczki manualne, a nawet klasyczne szczoteczki elektryczne, które w ciągu minuty są w stanie wykonywać maksymalnie niecałe 10 000 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych i 40 000 pulsacji. Szczegółowe informacje o działaniu można znaleźć na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/czym-jest-szczoteczka-soniczna/. Szybkość ruchów to jednak nie wszystko, chodzi także o ich sposób. Podczas mycia, szczoteczka soniczna wytwarza w jamie ustnej mikro-bąbelki, które skutecznie usuwają bakterie nie tylko z powierzchni szkliwa, ale również przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych obszarów.

 

Specjalna końcówka czyszcząca


Szczoteczki soniczne charakteryzują się również nietypową jak na urządzenia elektryczne głowicą czyszczącą. W ich przypadku ma ona kształt podłużny, a nie okrągły, co ma swoje zasadne wyjaśnienie – dzięki takiemu wyprofilowaniu po prostu jeszcze łatwiej wykonywać urządzeniu ruchy wymiatające i pulsacyjne. Na pierwszy rzut oka końcówka zainstalowana w szczoteczkach sonicznych może nam przypominać tę znaną z klasycznych szczotek manualnych, jednak w porównaniu do nich ma ona dłuższe włoski, umożliwiając maksymalnie precyzyjne czyszczenie.

 

Atrakcyjne funkcje i udogodnienia


Oprócz zaawansowanej techniki czyszczenia, szybkości pracy oraz specjalnego rodzaju końcówki czyszczącej, nie sposób też nie wspomnieć o funkcjonalności szczoteczek sonicznych, wyrażanej ich zdolnością dopasowywania się do potrzeb różnych użytkowników. Nie dość, że na trzonek szczoteczki możemy nakładać różnego rodzaju końcówki czyszczące, to sama szczoteczka ma jeszcze kilka trybów pracy, które każdy może ustawić pod siebie. Najczęściej spotkać możemy się z modelami sonicznymi oferującymi od trzech do aż sześciu takich trybów, wśród których królują programy klasyczne, wybielające, czy delikatne, dedykowane osobom z nadwrażliwością zębową.

 

Rozmaite tryby pracy i końcówki to jednak nie wszystko. Współczesne szczoteczki soniczne mają także zainstalowane inteligentne zegary, które kontrolują za użytkownika czas mycia zębów, czujniki siły nacisku, chroniące nas przed podrażnieniami, a nawet moduły Bluetooth, pozwalające podłączyć szczoteczkę do urządzenia mobilnego (wystarczy tylko, że pobierzemy na swój smartfon specjalną, darmową aplikację, i będziemy mogli na ekranie telefonu na bieżąco śledzić własne postępy w szczotkowaniu).

 

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?


Jak widać, współczesne szczoteczki soniczne oferują naprawdę wiele, dzięki nim nasze codzienne mycie zębów staje się łatwe, przyjemne, i co najważniejsze piekielnie skuteczne. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, są one urządzeniami z pewnością godnymi uwagi wszystkich, którym zależy na zdrowych i pięknych zębach. Polecane szczoteczki soniczne pochodzą od takich producentów jak Philips Sonicare, Smilesonic czy Seysso.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat